Anett Kontaveit näitas imetlusväärset võitlusvaimu Maria Šarapova vastu

– Anett Kontaveidi võidujoovastus / Foto: USA Today Sports/Scanpix

2,8 miljoni USD auhinnafondiga WTA Premier 5 turniiril Torontos kohtus Anett Kontaveit (WTA 19.) esimeses ringis endise maailma esireketi Maria Šarapovaga (Venemaa, 82.).

Esimese seti võtmesõnad olid serv ja servitõrje. Sest muude näitajate osas oldi üsna võrdsed. Algas mäng mõlemale mängijale servikaotusega, mille järel jõuti seitsmenda geimini tablool tasakaal 3:3. Just siin mängis Anett ühe oma kehvema geimi, mis võimaldas venelannal murdega juhtima asuda. Väljakule konsulteerima tulnud Kontaveidi treener Nigel Sears juhtis tähelepanu peamiselt just servile.

Anett omas siiski ühte võimalust seisul 4:5 mängu tasakaalustamiseks. Paraku jäi see realiseerimata ja esimene sett Šarapovale tulemusega 6:4. Seti üldpunktid Šarapovale 31-25. Statistikat: äralöögid Šarapova 8 – Kntaveit 6, lihtvead 11-10, ässad 2-0, topeltvead 2-3, esimese servi % 63-37 (!), esimeselt servilt võidetud punktid 74%-80%, teiselt servilt võidetud punktid 36%-35%. Numbrid räägivad venelanna väikesest ülekaalust.

Teist setti alustas Anett Kontaveit kindla pallingugeimiga, mille järel jäi tal aga kasutamata kolm murdepalli vastase servilt. Vastastikused servimurded ei lasknud end siiski kaua oodata.

Seisul 2:2 mängiti matši pikim geim, kus Kontaveit päästis viis murdepalli! Igal juhul oli vaatamata teatavatele probleemidele serviga Kontaveidi hoiak positiivne ja väga võitluslik. See sillutas tee teise seti võitmisele. Kaks kindlat oma servigeimi ning kolmandalt katselt realiseeritud servimurre kindlustasid 6:3 setivõidu Kontaveidile!

Teise seti statistika (Kontaveit – Šarapova): üldpunktid 39-29, ässad 1-3, topeltvead 2-3, esimese servi % 61-41, esimeselt servilt võidetud punktid 77%-62%, teiselt servilt võidetud punktid 43%-42%, äralöögid 9-10, lihtvead 9-14, murdepallide realiseerimine 2/7-1/6. Nagu näeme õnnestus Eesti tennisistil esimene serv oluliselt paremini ning tänu sellele oli palju lihtsam punkte üles ehitada, Šarapova serv muutus seevastu ebakindlamaks.

Kolmandal setil peatumise eel olgu öeldud. et Kontaveit oli käimasoleval aastal senisest kaheksast otsustavast setist võitnud kolm. Vaatamata sellele, et Kontaveidi esimese servi % langes esimese seti tasemele ja Šarapoval lipsas üha rohkem topeltvigu sisse hoiti üsna veenvalt oma servi seisuni 4:4. Kuid see kõik oli justkui prelüüd järgnenud maratongeimile, mis kestis tervelt 17 minutit! Šarapoval oli kasutada 7 geimpalli ja Kontaveidil 3 murdepalli. Ja kolmandalt murdepallilt õnnestuski Kontaveidil sisuliselt matši saatuse otsustanud geim võita! Rohkem otsustavas setis murdepalle ei nähtud, mis tähendas, et setivõit tulemusega 6:4 meie tennisistile! Kogu matš seega Kontaveidile 4:6 6:3 6:4. Matš kestis kokku 2 tundi 41 minutit.

Mängujärgses lühiintervjuus rõhutas Anett Kontaveit, et ei mõelnud palju seisule, vaid võttis mängu punkt-punktilt. Šarapova omadusest lõpuni mitte alla anda oli Kontaveit loomulikult teadlik ja püüdis ise samuti igast punktist hammastega kinni hoida. Kontaveidi võidu üheks peamiseks nurgakiviks võibki pidada imetlusväärset võitlusvaimu, mitte kordagi ei lasknud ta end häirida eksimustest või Šarapova poolt hästi mängitud punktist. Lisaks demonstreeris Kontaveit head liikumist ja mängis iga punkti loogilise lõpuni, isegi surve all olles.

Kontaveidi järgmine vastane selgub alles homme, Carla Suarez Navarro (Hispaania) ja Venus Williamsi (USA) vahelisest mängust.