fbpx
Close

Anett Kontaveit tuleb Maria Šarapova vastu platsile kaks tundi pärast keskööd

– Anett Kontaveit / Foto: AFP/Scanpix

Kuuajalise pausi järel saavad tennisehuvilised taas kaasa elada Anett Kontaveidi (WTA 19.) etteastele. Toronto Premier 5 turniiril Rogers Cup, mille auhinnafondiks 2,8 miljonit USD, on Kontaveidi esimese ringi vastaseks loosi tahtel endine maailma esireket Maria Šarapova (Venemaa, 82.).

Anett Kontaveit tuleb turniiri peaväljakule kohaliku aja järgi kell seitse õhtul, mis tähendab, et Eestis on samal ajal kell kaks öösel. Mängust teeb ülekande ka Delfi TV ja Telia LIVE.

Tegemist on peaväljaku õhtuse sessiooni esimese mänguga. Maria Šarapovaga on Kontaveit kohtunud varem vaid ühe korra, 2017. aastal Stuttgarti liivaturniiril. Toona jäi peale Šarapova numbritega 6:3 6:4. Seekord on olukord meie tennisistile soodsam, sest sel aastal pole Šarapova head hoogu näidanud. Wimbledoni suurturniiril vaevas teda vigastus (andis avaringis Pauline Parmentierile kolmandas setis loobumise) ning selle aasta peetud 12-st kohtumisest on venelanna võitnud seitse. Tõsi, viiest kaotusest neli on tulnud tugevate konkurentide vastu: Aryna Sabalenka, Ashleigh Barty, Daria Kasatkina ja Angelique Kerber.

Kindlasti on eelkõige Šarapova mänguvorm suur küsimärk. Samas on selge, et niisama ei hakka staarmängija platsile tulema. Ju siis tunneb ta end piisavalt hästi ja peibutisena mõjuvad muidugi lähenevad USA lahtised meistrivõistlused. Tuleb veel arvestada, et Šarapova sugused staarid on publiku magnetiks ja just Põhja-Ameerikas võib tal olla palju poolehoidjaid.

Anett Kontaveidil aitab mänguvormi ühistreeningutega üleval hoida mitmekordne Eesti meister Vladimir Ivanov.

Turniiri ajakava.

Üksikmängu turniiritabel.

scroll to top