fbpx
Close

Anett Kontaveit näitas Angelique Kerberi vastu võimu!

– Anett Kontaveit / Foto: AFP/Scanpix

Cincinnati WTA turniiril, kus kohal pea kogu maailma paremik, kohtus Anett Kontaveit avaringis endise maailma esireketi sakslanna Angelique Kerberiga.

Kohe esimese seti algusest peale oli agressiivsem pool Anett Kontaveit, tema dikteeris enamus pallivahetustes tempot ja oli ilmselgelt see mängija, kes tahtis rohkem punkti ise võita, mitte ei jäänud lootma vastase vigadele. Kui Kontaveidil esimene serv toimis, siis ka suurem osa punkte talle kukkus (85%!). Lõpuks oli ka teiselt servilt võidetud punktide protsent Kontaveidil korralik – 50. Samad näitajad Kerberil 56-50. Murdepalle teenis Kontaveit esimeses setis koguni üheksa, millest realiseeris vaid kaks. Kerber oli selle näitaja poolest efektiivsem, kahest kaks. Ühte šanssi settpalli näol omas ka Kerber, aga Kontaveit pareeris selle. Sealt edasi näitas Eesti tennisist suurepärast tennist ja külma närvi. Esimene sett Kontaveidile kolmandalt settpallilt 7:6(7).

Teisest setist polegi põhjust pikemalt kirjutada, sest seal võimutses täielikult Anett Kontaveit. Ta asus väga kiirelt 4:0 ja 5:1 juhtima. Kerber üritas veel võidelda, kuigi väga veenev see välja ei näinud. Veidikene Kontaveit siiski fännide närvidel mängis, kui andis sakslannale ühe murdevõimaluse seisul 5:2. Kogu mäng Anett Kontaveidile tulemusega 7:6(7) 6:2!

Järgmises ringis kohtub Kontaveit poolatari Iga Swiatekiga (WTA 55.).

scroll to top