fbpx
Close

EELVAADE | Anett Kontaveit peab Cincinnatis noorukese poolatari vastu valvas olema

– Iga Swiatek / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Cincinnati WTA turniiri teises ringis tuleb Anett Kontaveit täna Eesti aja järgi platsile mitte enne kui kell 19:30. Kohtumine poolatari Iga Swiatekiga peetakse väljakul nr. 7 ja mängust teeb ülekande Delfi TV. Ühtlasi on seda matši võimalik näha Telia TV kaudu.

Eilne võit endise maailma esireketi sakslanna Angelique Kerberi vastu lisas kindlasti enesekindlust Anett Kontaveidile (WTA 20.). Samas tuleb tänases mängus alles 18-aastase Iga Swiatekiga (WTA 55.) valvas olla, sest ilmselgelt on poolatar elu parimas sportlikus vormis ja ei tunne aukartust kellegi ees. Selleste räägivad faktid. Toronto turniiril alistas Swiatek kvalifikatsioonis Shelby Rogersi (USA) 6:4 7:5, Heather Watsoni (Suurbritannia) 6:4 6:2, Ajla Tomljanovici (Austraalia) 4:1 loobumine, endise maailma esireketi Caroline Wozniacki (Taani) 1:6 6:3 6:4. Kaotus tuli nagu Kontaveidilgi kolmandas ringis ja ei kelleltki muult kui Naomi Osakalt (Jaapan) 6:7(4) 4:6. Cincinnati turniiri alustas Swiatek samuti kvalifikatsioonist. Teise ringi jõudmiseks pidi poolatar võitma Kateryna Kozlovat (Ukraina) 6:2 6:7(0) 6:4, Yafan Wangi (Hiina) 6:4 3:6 6:4 ja põhitabelis endist maailma neljandat numbrit Caroline Garciat (Prantsusmaa) 7:6(1) 6:1. Seega matš Kontaveidiga oleks poolatarile arvult üheksas viimase 11 päeva jooksul! Huvitav, kui hästi noorukese tennisisti füüsis sellele koormusele vastu peab…

Sel aastal on Swiatek osalenud kõigil Suure slämmi turniiril. Austraalia lahtistel jõudis ta 2.ringi, Prantsusmaa lahtistel koguni 4.ringi ja Wimbledonis piirdus esimese ringiga. Tõsi Pariisis polnud tal enne neljandat ringi nimekaid vastaseid. Neljandas ringis tunnistas ta Simona Halepi (Rumeenia) kindlat 6:1 6:0 paremust. Aga aprillikuus oli Swiatek lähedal karjääri esimesele WTA-tiitlile. Nimelt Lugano turniiri finaalis jäi ta alla Polona Hercogile (Sloveenia) 3:6 6:3 3:6. Poolatar on sel aastal maailma TOP 50-st alistanud viis mängijat.

Allpool saate vaadata paremaid palasid Iga Swiateki võidumängust Caroline Garcia vastu. Swiatek lõi kaheksa ässa, 24 puhast äralööki ja võitis esimeselt servilt 71% punktidest.

Tõenäoliselt otsustab taas kord palju, kuidas õnnestub esimene serv, sest statistika kinnitab fakti, et esimese servi kõrge õnnestumise protsendi korral on oma servi hoidmine oluliselt lihtsam. Ja kuna teine serv ei ole eriti ohtlik, siis sellega eelist ei saada. Noor poolatar püüab olla agressiivne analoogselt Kontaveidile, seetõttu tuleb ründelöökidel minimiseerida vigu ja lüüa neid väikese varuga, mitte rihtida liigselt jooni.

Kihlveokontorid hindavad suhteliselt võrdseks mõlema mängija šansse: Kontaveit 1,72 ja Swiatek 2,00.

Spordiennustaja Peep: panustan ka seekord Anett Kontaveidile

Spordiennustaja Peep: “Kuigi kihlveokontorid hindavad nii Anett Kontaveidi kui Iga Swiateki võiduvõimalusi pea võrdselt, arvan, et eestlanna ikkagi suudab noort oponenti pidurdada. Poolatar on viibinud viimase kahe nädala jooksul nii palju tunde väljakul, et see peab ühel hetkel talle mõjuma. Pealegi tundub Kontaveidi mänguvormi kõver ülespoole liikuvat. Ja ikkagi suuremad mängukogemused peaksid ka midagi maksma! Panustan 10 eurot Kontaveidile.”

Paf.com kõik panused leiad siit.

scroll to top