fbpx
Close

Anett Kontaveit kerkis maailma jooksvas edetabelis 21. kohale

Anett Kontaveit Aistralian Openi avaringi mängus. / Foto: EPA/Scanpix

Pärast Anett Kontaveidi jõudmist Australian Openi veerandfinaali, mis annab 470 WTA edetabelipunkti, on ta jooksvas rankingus 21. kohal.

See koht ei ole veel kindlustatud, sest konkurentsis püsib kolm mängijat, kes paiknevad edetabelis Anetti taga. Ehkki on juba kindel, et Garbine Muguruza (Hispaania) ja Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa) ei saa korraga Anettist mööduda, sest nad kohtuksid veerandfinaalis omavahel – kui jõuavad sinna. Ons Jabeur (Tuneesia) mööduks aga Kontaveidist ainult siis, kui jõuaks finaali.

Kuhu võib Anett ise kerkida? Turniirivõidu korral on maksimaalne koht 10., aga siis peab Petra Kvitova (Tšehhi, 7) veerandfinaalis kaotama. Kui võidab, siis saab Anett maksimaalselt tõusta 11. kohale.

Kui aga jääda natuke tagasihoidlikumaks ja esialgu spekuleerida ainult võidust Simona Halepi üle, siis sellisel juhul kerkiks Anett ainult ühe või kahe koha võrra olenevalt Angelique Kerberi (Saksamaa, 17) tänasest tulemusest. Ehk siis 20 hulka poolfinaali jõudmisega võiks pääseda, aga enamat mitte.

scroll to top