fbpx
Close

Anett Kontaveit kerkis Eesti parimate sportlaste valimisel esikolmikusse, aga võitis Katrina Lehis

Anett Kontaveit Ostrava turniiri võidukarikaga / Foto: Reuters/Scanpix

Alexela kontserdimajas kuulutati kolmapäeva õhtul välja 2021. aasta Eesti parimad sportlased kolmes kategoorias ja ka aasta treenerid.

Anett Kontaveit pääses koos vehkleja Katrina Lehis ja vabamaadleja Epp Mäega kolme parema sekka, kuid parima sportlase au teenis siiski olümpial epeevehklemises pronksi saanud ja naiskonna kullale aidanud Lehis. Olümpiavõitja tunnustas kohe auhinnakõne algul konkurente. “Mul on väga suur au seista siin, arvestades kui tugevad olid nominendid. Teeme neile suure aplausi,” kutsus ta rahvast üles plaksutama Kontaveidile ja Mäele.

Hetkel ei ole teada, kas Anett sai teise või kolmanda koha, sest olümpiakomitee ei ole veel kolme valijaskonna (rahvahääletus, ajakirjanikud ja alaliidud) kohapunkte avalikustanud. Ajakirjanike hääl on punktide võrdsuse korral määrav ja kuna seal sai Kontaveit teise koha, siis suur tõenäosusega on ta samal kohal ka kokkuvõttes.

Esikolmikusse pääses ka Anetti treener Dmitri Tursunov, ent ka teda edestas vehkleja – parima treeneri au kuulus Kaido Kaabermale, kes juhendas olümpia kullanaiskonda.

Kuid vähemalt üks tennisist käis poodiumil ka auhinda vastu võtmas: Kultuurkapitali auhinna spordialaste teenete eest sai Jürgen Zopp.

scroll to top