fbpx
Close

Anett Kontaveit: tahan tugevalt treenida, et järgmisel hooajal veelgi mängu parandada

Anett Kontaveit WTA finaalturniiri teise koha auhinnaga, taamal 18-kordne slämmivõitja Chris Evert. / Foto: Reuters/Scanpix

WTA kodulehekülje intervjuus ei hakanud Anett Kontaveit enam lahkama seda, mis juhtus WTA finaalturniiri otsustavas kohtumises, vaid pööras pilgu hooajale tervikuna ja järgmisele aastale.

“Tänane mäng oli keeruline, aga hooaeg tervikuna kindlasti positiivne,” ütles Anett pärast 3:6, 5:7 kaotust Garbine Muguruzale. “Olin tõesti õnnelik, et kvalifitseerusin sellele turniirile ja jõudsin finaali. See tundub imeline. Olen väga uhke selle üle, mida tänavuse aasta teisel poolel saavutasin.”

Anett ütles, et eneseusk oli peamine, mis viis teda võidult võidule ligi kolmekuulise perioodi jooksul. “Arvan, et sa võid saavutada täpselt nii palju, kui sa usud,” ütles ta. “Selles osas kasvasin tänavu tugevamaks. Nüüd on terve hooaeg veelgi suurendanud enesekindlust ja usku. Praegu pean võtma pisut aja maha, et vaadata tagasi, mis juhtus viimastel kuudel, sest ma olen kogu aeg mänginud ega jõudnud midagi analüüsida.”

Nagu Anett ütles, on oluline säilitada nö momentum ka 2022. aastaks. “Järgmise hooaja ootuses olen väga põnevil,” sõnas ta. “Tahaksin veelgi parandada oma mängu, teha väga hea ettevalmistusperiood koos Dmitriga (treener Tursunov – toim). Arvan, et oleme teinud õigeid asju. Mu mäng on muutunud õiges suunas. Olen selles suhtes ootusrikas.”

Esialgu Anett siiski puhkab ja alles siis alustab ettevalmistust. “Ausalt öeldes ma pole veel vaadanud isegi kuupäevi, millal Austraalias turniirid toimuvad,” naeris Eesti esireket, kes alustab uut hooaega maailma seitsmenda reketina. “Kui ma vaatan ära kalendri, hakkan sealt võtma nädala kaupa ettepoole, et teha ettevalmistusplaan. Kõige tähtsam on, et need nädalad läheksid hästi. Tahan tugevalt treenida, et olla heas vormis, kui mind ootavad uued suured väljakutsed.”

scroll to top