Anett Kontaveit jõudis Moskvas veerandfinaali

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Poole aasta jooksul kolmandat korda alistas Anett Kontaveit prantslanna Kristina Mladenovici (WTA 42.) ja jõudis selle tulemusena Moskva turniiri veerandfinaali.

Tulemus oli seekord 6:2, 7:6, aga üldine mängutase madalam kui Kontaveidi avaringi kohtumises noore venelanna Anastassia Potapovaga. Selle põhjus oli eelkõige Mladenovici tujutu ja ebakindel mäng, kuid teises setis läks sellega veidi kaasa ka Anett, kes väga palju eksis lihtsatel tõrjetel.

Pärast teise seti seisu 1:1 kumbki enam oma pallingut ei loovutanud, kuid seda mitte mõlemapoolselt hea servi, vaid pigem kehva tõrjemängu tõttu. Õnneks oli Anett tie-breakis tunduvalt parem, tegi vaid ühe lihtvea ja mitu korralikku äralööki, võites viimase geimi 7:3.

Kui Mladenovic lõi 5 ässa ja tegi 4 topeltviga, siis Kontaveit vastavalt 2 ja 1. Kuid esimese servi protsent oli Anettil tunduvalt parem, vastavalt 62 ja 50%.

Üllatus sündis aga teises matšis, kus Tuneesia tennisist Ons Jabeur (WTA 101.) alistas maailma 8. reketi Sloane Stephensi (USA) 6:3, 6:2 ning just 24-aastase tuneeslannaga Kontaveit veerandfinaalis kohtubki.

Seega, kui Mladenoviciga sai Kontaveit tänavu mängida kolm korda, siis Stephensiga jääb kolmas matš ära. Omavahel on nad korra kohtunud, aga see juhtus juba ammu, 2014. aasta Prestoni ITF-i turniiril, kus Kontaveit jäi peale 7:5, 6:1. Jabeur peaks olema pigem liivaväljakutel tugev, aga Moskva turniiri senised tulemused näitavad kindlasti tema head vormi.