fbpx
Close

Anett Kontaveit jääb 30 parema sekka püsima, asetus Australian Openiks kindel

Anett Kontaveit Brisbane’is treenimas. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kuigi Anett Kontaveit jõudis Brisbane’i turniiril ühe ringi võrra vähem kaugemale kui eelmisel aastal, ei kaotanud ta nii palju punkte, et langeks TOP30 seast välja.

Jooksvas edetabelis on Kontaveit hetkel 28. kohal, kuid temast võivad mööduda viis mängijat. Õnneks mitte kõik korraga. Shenzheni turniiril on poolfinaali jõudnud Jelena Rõbakina (Kasahstan), Jekaterina Aleksandrova (Venemaa) ja Garbine Muguruza (Hispaania). Kui keegi neist turniiri võidab, siis ta möödub edetabelis Anettist, aga ülejäänud kaks mitte. Shenzhenis on poolfinaalis ka Krystina Pliškova (Tšehhi), kui tema võidab turniiri, ei möödu keegi Kontaveidist.

Aucklandi turniiri veerandfinalistidest võivad Anettist möödud Caroline Wozniacki (Taani) ja Julia Görges (Saksamaa), kuid taas mitte mõlemad. Kui üks neist turniiri võidab, siis lähebki Kontaveidist ette, finaalipääsust ei aita kummalegi. Kuna Görges ja Wozniacki kohtuvad veerandfinaalis omavahel, siis pärast homset jääb Aucklandis alles vaid üks mängija, kel võimalus Anettist mööduda.

Seega asub Anett 13. jaanuari edetabelis kas 28., 29. või 30. kohal, aga just selle rankingu põhjal pannakse paika ka Australian Openi asetus.

Kaia Kanepi jääb järgmise nädala seisuga 100. kohale. Ta on kindlustanud koha Australian Openi põhiturniiril. Hetkel puudub info, kas Kanepi mängib mõnel turniiril ka järgmisel nädalal. Igatahes põhitabelisse ta ei pääseks nii Hobartis (kui seal mõni ei loobu) kui ka Adelaide’is, kus osaleb Kontaveit.

scroll to top