fbpx
Close

Heast esitusest ei piisanud: Anett Kontaveit kaotas Kiki Bertensile

Anett Kontaveit Brisbane’i turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Mõlemalt poolt heatasemeline võitlus kestis kaks tundi ja ühe minuti, aga lõpuks kaotas Anett Kontaveit ikkagi Brisbane’i turniiri teises ringis Kiki Bertensile (Holland, 6) 3:6, 6:2, 7:5.

Kohtumine oli numbrite poolest üsna analoogiline samade mängijate viimase omavahelise matšiga, kus Cincinnati turniiril Anett kaotas 3:6, 6:2, 3:6. Suurema osa mänguajast oli Kontaveidil üpris raske toime tulla Bertensi serviga, mis kohati oli laitmatu – hollandlanna lõi 10 ässa ja sai esimest pallingut sisse 58%. Kuid teises setis mängis Kontaveit sedavõrd eksimatult, et pääses pallivahetustes domineerima isegi vastase servil. Tõsi, teise setis oli ka Bertensi esimese servi protsent madal – 44 (ülejäänud settides 72 ja 63). Aga siiski üks uskumatu number – teises setis tegi Anett 9 äralöögi kõrval vaid ühe (!) lihtvea.

Otsustavas setis olid mõlemad oma pallingu üsna kindlad. Ei jäänud muljet, et Anett liialt närveerinuks, aga võib-olla kogenum Bertens siiski oli lõpus natuke kindlam. Kontaveidil oli kaks võimalust – seisul 2:2 ja 40:30 vastase servil lõi Bertens ebaõnnestunud stopi, aga Anett ei realiseerinud ründelööki. Teine šanss oli seisul 5:5, 40:40, kui Bertens oli just teinud topeltvea, aga kiirustades läks Anett järgmist punkti ründama ja eksis kohe. Seejärel mängis ta oma pallingu üsna ebaõnnestunult, ehkki matšpallil oli pall vaid millimeetreid piirist väljas. Igatahes kolmandas setis Kontaveit enam lihtvigu sellisel viisil vältida ei suutnud nagu teises setis.

Kui nii võtta, siis Bertensi ülekaal punktides (96:82) oli isegi üsna suur, arvestades tema ainult ühegeimilist paremust. Kuid hollandlanna võitis kokku kuus oma pallingugeimi nulliga, Anett mitte ühtki. Esimeselt servilt võitis Bertens koguni 88% punktidest, kuid üsna hea on ka Anetti number – 75%. Pealegi lõi Eesti esireket esimest servi sisse rohkem (65%). Murdepalle realiseeris Bertens 6st 4 ja Kontaveit 6st 3. Topeltvigu tegid mõlemad kolm ja ässasid lõi Kontaveit samuti 3. Seega läks täna kokku 13 ässa WTA poolt Austraalia tulekahjude olukorra leevendamiseks.

Bertens kohtub nüüd veerandfinaalis kolmandana asetatud Naomi Osakaga. Täna juhtus Brisbane’is ka suurüllatus, kui maailma 56. reket Jennifer Brady (USA) alistas esireketi Ashleigh Barty (Austraalia) 6:4, 7:6. Aga isegi laitmatult servinud Brady ei võtnud esimeselt pallingult nii palju punkte kui Bertens – nimelt 85%.

scroll to top