Anett Kontaveit ei kulutanud võitmiseks tundigi

Anett Kontaveit servimas Stuttgardi turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Vaid 58 minutiga sai läbi Stuttgardi tenniseturniiri 2. ringi kohtumine, kus Anett Kontaveit (8. asetus) alistas maailma 34. reketi Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa) 6:3, 6:2.

Numbriliselt oli edu suurem ja mäng kiirem kui eile, aga vähemalt oli täna üks lühike lõik, kus Anett jäi pisut hätta. Algus oli piltlikult öeldes nagu lihunikutöö, kus ühel poolel on kirves ja teisel relva polegi. Niisugusel viisil asus Kontaveit 4:0 juhtima. Aga järgmises geimis juhtus kaks asja, mida esimestes geimides polnud: Anett ei saanud kuidagi esimest pallingut sisse ja Pavljutšenkova hakkas teist servi paremini ründama. Venelanna realiseeriski kolmanda murdepalli.

Ilmselt mängu otsustavad hetked leidsid aset seisul 5:3, 15:40. Pavljutšenkova mängis väga hästi ja haaras ka tõrjel initsiatiivi, aga õigel hetkel (täpselt nagu eilses kohtumises Caroline Garciaga) leidis Anett mõned head esimesed servid. Ta päästis neli murdepalli ja võitis seti.

Ning kuigi teises setis oli Pavljutšenkova veel ees 2:1, hakkas vaekauss kalduma Anetti poolele. Lõpetuseks viis geimivõitu järjest ja mäng 58 minutiga läbi. Nii et huvitav numbrite rida: Anett alustas 4:0, lõpetas 5:0, aga vahepealsed geimid kaotas 3:5. Jäi selline mulje, et kui Pavljutšenkoval tulid ründelöögid välja, oli ta ohtlikum kui pigem klassikalise tennise esindaja Garcia. Aga suurema osa ajast venelannal see välja ei tulnud ning seda kindlasti ka Kontaveidi hea mängu tõttu.

Anetti tänases statistikas on taas kaks silmapaistvat numbrit: 27 äralööki ja 9 lihtviga. Tundus, et vigu oli natuke rohkem, kuid statistika arvestab vastase hea servi korral kõik tõrjevead sunnitud vigadeks. Ega Pavljutšenkovagi polnud liiga halb: 14 äralööki ja 15 lihtviga. Pallingu osas läks Kontaveit ühes elemendis pisut tagasi – esimese servi õnnestumine 54% (eile 67%). Aga kuna Anetti teine serv oli suhteliselt efektiivne (54% punktidest), siis sellel numbril mängule suurt mõju ei olnud. Ässasid lõi Kontaveit täna 7 ja topeltvigu tegi 3, eile oli väga sarnane – 6 ja 2. Kuid Tennisnet pigem arvab, et 2-3 ässa olid sellised, mida Pavljutšenkova kätte ei saanud, aga Garcia oleks saanud. Murdepallide statistika oli ka teist päeva järjest ilus: Kontaveit 5st 4, Pavljutšenkova 7st 1.

Kahtlemata oli tegu suurepärase võiduga ning veerandfinaali jääb meil üle oodata ainult optimistlikult. Vastane – Karolina Pliškova (Tšehhi, 4) või Viktoria Azarenka (Valgevene) – selgub alles täna hilisõhtul.