Swiatek ja Svitolina langesid Indian Wellsis välja

– Jelena Ostapenko | Foto: ZUMA Press/Scanpix

Naiste turniiri tabeli alumise poole 1/8 finaalid Indian Wellsis algasid üllatustega, kui Jelena Ostapenko (Läti, 24) alistas Iga Swiateki (Poola, 2) 6:4, 6:3 ja Jessica Pegula (USA, 19) Elina Svitolina (Ukraina, 4) koguni 6:1, 6:1.

Nii on tabeli alumises pooles välja kukkunud kõik esikümne mängijad ja olenemata ülejäänud kohtumiste tulemustest on Pegula selles nelikus kõrgeima asetusega mängija. Või kui võtta kriteeriumiks Anett Kontaveit (18), siis temast edetabelis eespool asuvaid mängijaid alumisel tabelipoolel enam ei ole.

Swiatek, kes oli kahes esimeses mängus kokku loovutanud vaid viis geimi, kannatas arvatavasti vigastuse all, sest kasutas teises setis seisul 3:4 ka meditsiinipausi. Kuid see ei aidanud – teise seti võitis Ostapenko 1:3 kaotusseisult. Läti tennisisti statistika polnud sealjuures sugugi võimas – ässa ta ei löönud, esimest servi sai sisse 55% ja võitis esimeselt pallingult 65% punktidest. WTA kodulehekülje uudises ei ole aga Swiateki vigastusest juttugi. Hoopis kiidetakse Ostapenkot, kes 25 äralöögi kõrval tegi ainult 21 lihtviga ja kogu mängu jooksul ühe topeltvea, millega ta tihti on parustanud. “Tulin sellele mängule vaimselt kindlana. Teadsin, et võidelda tuleb iga punkti pärast, olla agressiivne ning ma arvan, et sain sellega hästi hakkama,” ütles Ostapenko.

Seevastu Pegula oli servil vägagi võimas – ta lõi sisse 70% esimestest pallingutest ja võitis neil 85% punktidest. Aga eks tulemus räägib ka enda eest. Svitolinale oli see hooaja kõige ühepoolsem kaotus, seni oli ta kõige vähem geime (4) võitnud olümpiamängude poolfinaalis, kus ta jäi Marketa Vondroušovale (Tšehhi) alla 3:6, 1:6.