fbpx
Close

Anett Kontaveit alustas hästi, aga lõpuks jäi tiitlikaitsjale selgelt alla

Anett Kontaveit Roland Garrosis. / Foto: AP/Scanpix

Anett Kontaveit (30) alustas Prantsusmaa lahtiste 3. ringi kohtumist tiitlikaitsja Iga Swiateki (Poola, 8) vastu suurepäraselt ja oli kogu esimese seti ründavam pool, aga kui tie-break’i võitis vastane, oli mäng läbi. Swiatek alistas esimest korda Kontaveidi tulemusega 7:6, 6:0.

Mängu parim seis Anetti poolt vaadatuna oli 2:0, 30:0 Swiateki servil. Selleks hetkeks oli Anett võitnud 10 ja poolatar ainult 2 punkti. Aga teist murret ei tulnud ja nüüd sõltus kõik sellest, kuidas Kontaveit oma servi hoiab. Üldiselt mängis ta servigeimid hästi, aga seisul 4:3 ei saanud esimest pallingut kuidagi sisse ja see üks kaotatud servigeim viis kohtumise tie-break’i. Tundub, et kaalukeeleks võis saada punkt seisul 2:2, kui Kontaveit oli Swiateki servil saanud initsiatiivi, kuid eksis ründelöögiga. Peab ütlema, et Swiatek hakkas seti teisel poolel paremini mängima ja selleks, et liikuvamat vastast kontrolli all hoida, tuli Anettil riskida. Aga kõik riskantsed löögid välja ei tulnud.

Teise seti alguses oli viimane võimalus. Ehkki Anett kaotas kohe oma pallingu, suutis ta Swiateki servigeimis seisult 40:15 võita kolm punkti ja teenida murdepall. Väike võimalus tekkis, aga punkti võitis Swiatek ja poolatas oli sellega lõplikult kammitsaist vaba. Kui Swiatek on aga sõiduvees, siis liivaväljakul pole võib-olla üldse tema pidurdajat.

“Mängu algus oli Anettilt uskumatult hea, Tal tuli kõik välja – serv oli terav, peaaegu iga ründelöök tabas piiri. Kuid paraku ei suutnud ta kõrget tempot seti lõpuni hoida ja vead hakkasid sisse tulema. Kui efektiivset ründemängu enam pole, saab liikuvam Swiatek eelise,” võttis kohtumise kokku eksperdist treener Harri Neppi.

Vaatamata isegi 0:6 kaotatud setile tegi Anett rohkem äralööke – vastavalt 31 ja 21. Kuid lihtvigadega muidugi ta kaotas 23:12. Sealjuures olid esimeses setis lihtvead viigis 11:11, aga teises tegi poolatar ainult ühe lihtvea, mis oli servi topeltviga. Samuti olid Anettil mõned servi näitajad paremad – ässad 4:2 ja esimese servi õnnestumisprotsent 64 vs 57. Kuid esimeselt servilt punkte võitis juba Swiatek rohkem – vastavalt 75 ja 65%.

Siiski saavutas Anett Prantsusmaa lahtistel oma paremuselt teise tulemuse, kui jõudis 3. ringi, Korra on ta olnud kaugemal – 2018. aastal 4. ringis, aga samas kolm korda langenud välja avaringis ja ühe korra 2. ringis.

Tänu sellele, et Anett jõudis kaks ringi kaugemale kui kahel eelmisel korral, kerkis ta maailma jooksvas edetabelis nelja koha võrra ja on nüüd 27. Aga see koht ei pruugi talle jääda, lähimatest jälitajatest piisab Anastassia Pavljutšenkovale ühest võidust, et Eesti esireketist mööduda, kuid Paula Badosa (Hispaania) ja Barbora Krejcikova peavad Anetti edestamiseks jõudma poolfinaali.

scroll to top