fbpx
Close
PAF.ee

Samuel Mandelkorn võitis U14 Kaleva Openil paarismängu: päästsime kolm matšpalli!

– Samuel Mandelkorn (parempoolne) autasustamisel / Foto: Erakogu

Reedel lõppes Oulus Tennis Europe U14 Kaleva Openi turniir, mis osutus edukaks Eesti noormängijale Samuel Mandelkornile, kes koos soomlase Linus Lagerböhmiga võitis poiste paarismänguturniiri.

Oulus olid üksikmängus üles antud neli Eesti poissi. Lisaks Mandelkornile veel Ralf Kivari, Aaron Kelle ning Kaarel Einpalu.

Avaringis oli neljandana asetatud Mandelkorn vaba, Kelle alistas Aatos Paajaneni 6:2, 6:2, Einpalu ja Kivari esimesest ringist edasi ei saanud. Kuueteistkümne parem hulgas sai Mandelkorn jagu Kimi Antilast 7:5, 6:0, Kelle pidi aga tunnistama Aku Salo 6:1, 6:2 paremust.

Veerandfinaalis tuli Mandelkorni vastaseks sakslane Felix Triquart. Eesti poisil andis tunda õlavigastus ning täiega mängida ei saanud. Poolfinaali pääses Triquart 6:0, 6:3.

„Üksikmänguturniiriga ei jäänud üldse rahule. Kaks mängu. Võit tuli 2010. aastal sündinud poisi üle, sakslase vastu segas vigastus, servida ei saanud,“ kommenteeris Mandelkorn.

Poiste turniiri finaalis oli võidukas Oskari Paldanius, kes alistas Triquarti kolmes setis 2:6, 6:4, 6:2.

Paarismängus oli Mandelkornil koos soomlase Linus Lagerböhmiga esimene asetus, mis nagu turniiri käigus selgus, oli igati õigustatud. Avavoorus oli Eesti/Soome duo vaba.

Teine Eesti/Soome paar Kaarel Einpalu/Oliver Pulkki mängis soomlaste Lucas Erikssoni/Miro Savolaineniga ning kaotas 6:1, 6:2.

Veerandfinaali jõudis aga „puhas“ Eesti duo Kelle/Kivari, seda põnevusmängus võiduga Oliver Kiljuneni/Emil William Langströmi üle 7:6 (3), 7:5.

Kaheksa seas tuli Kelle/Kivaril tunnistada teisena asetatud Niklas Korsström/Paldaniuse 6:0, 6:0 paremust.

Mandelkorn/Lagerbohm said jagu järjest kahest Soome paarist ning kohtusidki reedeses finaalis  Korsström/Paldaniusega.

Trillerite triller, võib kokkuvõtteks finaalmatši kohta öelda. Seda näitab ka resultaat: 6:7(3),7:6 (4), 10:5 Eesti/Soome paari kasuks. 

„Punkt punkti heitluses oli vastastel teises setis kasutada kolm matšpalli, kuid me säilitasime külma närvi, toetasime Linusega teineteist ning viisime kohtumise otsustavasse setti. Vastastel oli otsustavas setis vaimselt juba raskem, meil taganttulija kerge eelis,“ rääkis värske võiduka duo liige Mandelkorn.

„Õlg andis ka paarismängus tunda, aga meil õnnestus ikkagi palju võrgupunkte saada. Olen võidukalt lõppenud paarismänguturniiriga väga rahul,“ ütles Mandlekorn, kellel seisab suvel ees Eesti au kaitsmine rahvusvahelisel U14 võistkondlikul turniiril Summer Cup.

scroll to top