fbpx
Close

Anett Kontaveit alustas Doha turniiri suurepärase esitusega!

– Anett Kontaveit mänguhoos / Foto: AFP/Scanpix

Doha WTA500 turniiril Katar Total Open tuli Austraalia lahtiste järel täna taas platsile Anett Kontaveit. Esimese ringi vastaseks oli alates eelmise aasta augustist heasse mänguvormi tõusnud Austraalia lahtiste finalist ameeriklanna Jennifer Brady.

Mängueelse Tennisneti eelvaatega saate tutvuda siit. Anett Kontaveit (WTA 24.) analoogselt Jennifer Bradyga (WTA 13.) on samuti viimastel nädalatel korralikus mänguhoos, mistõttu ei olnud ameeriklanna teatav favoriidistaatus kihlveokontorite arvates eriti suur, koefitsiendid olid mängu eel vastavalt meie tennisistil 2,00 ja Bradyl 1,75. Paf.com lehel olid numbrid küll veenvamad Brady kasuks – 2,48 ja 1,52. Nagu mäng ise näitas, olid võidus Kontaveidile panustanud tennisehuvilised.

Kohtumist alustas Anett hästi, asudes tänu kahele servimurdele kohe 5:0 juhtima! Brady tungis palju võrku, aga Anett luges vastase mängu hästi ja karistas vastast heade möödalöökidega. Lisaks toimis ka sügav tõrje hästi, rääkimata korralikust pallingust. Tagajoonemängus paistis eriliselt silma Anetti laitmatu tagakäsi. Tulemuseks kindel 6:1 setivõit, kusjuures Eesti esireket tegi 13 äralööki ja ainult 4 lihtviga! Veel üks tähelepanek: nimelt tabas ta Brady mängujoonist väga hästi ja liikumine jättis igati positiivse mulje. Anett oli palju agressiivsem, kontrollides sellega mängu ülesehitust.

Selge oli muidugi see, et teises setis võtab Brady midagi ette ja ta alustaski oma pallingugeimi agressiivsemalt kui esimeses setis. Seega pidi Kontaveit olema valvel, mida ta ka tegi ja läks teist setti servimurdega juhtima 3:1 ja 4:2. Kuid selles geimis, mille Anett murdis, ei pidanud ta ise hiilgemängu näitamagi, sest Brady tegi kaks topeltviga ja kaks lihtviga.

Oluline oli Kontaveidil säilitada sama mängurütm, mis seni tõi edu ja mitte lasta Bradyl mängu sisse tulla. Üksikuid sähvatusi ameeriklanna näitas, aga sellest ei piisanud, sest ameeriklanna pea igale äralöögile järgnes tema poolt eksimus. Vajadusel sitket kaitsemängu demonstreerinud Kontaveit jätkas täpselt niiviisi nagu vaja ning järjekordne servimurre suurendas ta edunumbrid 5:2-le ning lõpuks taas kindel setivõit 6:2.

Ei tahaks ka uskuda, et Bradyl oli kontides väsimus Austraalia lahtistelt, sest nädal aega oli tal võimalus puhata suurturniirist. Kontaveidi esitus oli nii kompaktne ja kõik mänguelemendid olid tasakaalus, et ta ei andnud vastasele seekord mingit sõnaõigust. Mängu jooksul ei tekkinud kordagi sellist tunnet, et sinna võib mingi pööre tulla.

Äralöökide/lihtvigade ülekaal ainult kinnitab Eesti esireketi suurt paremust: Kontaveit 17/9 ja Brady 14/25. Tegelikult tegi ameeriklanna teises setis rohkem äralööke kui Kontaveit, aga samas eestlanna sundis ka Bradyt palju eksima – need vead siin statistikas ei kajastu. Servi näitajad olid sellised (Anetti numbrid eespool): Ässad 2-3, topeltvead 1-3, esimese servi protsent 64-56, esimeselt servilt võidetud punktid 76%-52%. Anett realiseeris 7st murdepallist 4, aga Bradyl polnudki murdepalli! Kuid nagu eelloost võisite lugeda, on Brady nüüd kolmandat korda järjest pärast head turniiri avaringis kaotanud.

Kontaveidi järgmine vastane tuleb kohtumisest Angelique Kerber (Saksamaa, WTA 26.) – Cagla Buyukakcay (Türgi, WTA 179.). Mõlemad on Kontaveidile igati kontimööda oponendid.

scroll to top