fbpx
Close

Anett Kontaveit alustab hooaega Brisbane’i turniiril

Anett Kontaveit US Openil. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit on oma koduleheküljel teatanud, millistel võistlustel ta kavatseb mängida enne Australian Openi slämmiturniiri. Esimesena on plaanis 6. jaanuaril algav Brisbane’i turniir.

Tegemist on Premier-taseme turniiriga, kus võitja teenib 188 000 dollarit ja 470 WTA punkti. Esialgse ülesandmise põhjal mängib Brisbane’is kaasa kuus maailma esikümne tennisisti eesotsas esireketi Ashleigh Bartyga (Austraalia). Jaanuari esimese täisnädala (6.-12. jaanuar) turniiridest ongi Brisbane’i võistlus tavapäraselt kõige tugevam.

Ülejäänud esikümne naistest teevad Brisbane’is kaasa Karolina Pliškova (Tšehhi, 2), Naomi Osaka (Jaapan, 3), Elina Svitolina (Ukraina, 6), Petra Kvitova (Tšehhi, 7) ja Kiki Bertens (Holland, 9). Maailma edetabelis 26. kohal asuv Kontaveit Brisbane’is kindlasti asetust ei saa.

Eelmisel aastal jõudis Anett sellel turniiril veerandfinaali, kusjuures ta alistas teises ringis Kvitova, kes kolm nädalat hiljem mängis Australian Openi finaalis. Kontaveit kaotas veerandfinaalis Lesja Tsurenkole (Ukraina), kes on nüüd Silver Karjuse õpilane. Tsurenko jõudis tookord finaali, kus kaotas Pliškovale. Brisbane’i turniiri võitis 2012. aastal Kaia Kanepi.

Teisena on Anettil kavas mängida 13.-18. jaanuarini peetav Adelaide’i turniir, mis on samuti Premier-taseme võistlus, kuid tõenäoliselt seal esikümne mängijaid nii palju kaasa ei tee.

Esialgu ei ole veel infot, millistest turniiridest kavatseb enne Australian Openit osa võtta Kanepi. 2019. aastal läks ta Eestist otse slämmiturniirile ega osalenud eelnevatel võistlustel.

scroll to top