Andree Karel Kalle jõudis Adažis poolfinaali

– Tennis / Foto: Pixabay

Mitte küll suur hulk, aga teatud osa Eesti noormängijaid osaleb sel nädalal Tennis Europe või ITF-i juunioride turniiridel. Üksikmängus on neist edukaimaks osutunud Andree Karel Kalle (6), kes Adažis TE U14 3. kategooria turniiril jõudis poolfinaali.

Kalle alistas kaks vastast kahesetilises mängus ja veerandfinaalis Ignas Grusniuse (Leedu) 6:4, 1:6, 6:3. Nagi paljud Eesti tennisehuvilised teavad, on Grusnius pooleldi Eesti mängija – ta elab Eestis, kuid rahvusvaheliselt esindab Leedut (sarnane seis on ka tüdrukute klassis Nikol Keduniga). Kevin Kristjan Uba jäi Adažis pidama teises ja Rasmus Stalmeister esimeses ringis, kuid tüdrukutest esines edukamalt Maribel Vetevool (8), kes jõudis veerandfinaali, kus kaotas esimesena asetatud Polina Korolovale (Läti). Esimeses ringis kaotas Katarina Tamm. Paarismängus eestlased 2. ringist kaugemale ei jõudnud.

Nastolas (Soome) teeb ITF-i juunioride 5. kategooria turniiril ainsa eestlasena kaasa Alex-Andre Ojassalu (1), kes jõudis veerandfinaali, kuid seal kaotas Oskar Stumpfile (Soome, 5) 6:7, 5:7. Seevastu paarismängus jõudis Ojassalu koos Eesti päritolu, aga Soomet esindava Indrek Soomega finaali, kui nad alistasid tänases poolfinaalis Emil Matikaineni ja Jami Savolaineni 6:4, 4:6, 10:3. Ojassalu/Soome on asetatud esimesena.

Karola Suviste ei saanud Portimaos (Portugal) ITF-i 5. kaotegooria turniiril üksikmängu kvalifikatsioonist edasi. Paarismängus alustab Suviste koos Emma Stauberiga (Saksamaa) neljapäeval.