fbpx
Close

Markus Mölder ja Eesti neidude paar püsivad Lätis juunioride ITF-i turniiril kaotuseta

– Markus Mölder / Foto: ETL/Igor Pissarev

Aizkraukles (Läti) mängib palju Eesti noori juunioride ITF-i 5. kategooria turniiril. Edukaim on seni olnud Markus Mölder, kes on jõudnud üksikmängus poolfinaali ja paarismängus finaali.

Mölder on üksikmängus esimesena asetatud ning tema võidud on seni olnud üsna kindlad. Esimeses ringis alistas ta Matiss Ulmanise 6:1, 6:0, teises ringis Ruslans Filipenko 6:1, 6:2 ja veerandfinaalis Nikolajs Galkinsi (7, kõik Läti) 6:4, 6:3. Mölder kohtub ka edaspidi ainult lätlastega. Kui ta alistab poolfinaalis Reinis Kupfersi (4), tuleb teisest poolfinaalist talle vast igal juhul Läti tennisist.

Veerandfinaali jõudis Eesti noormeestest Alex-Andre Ojassalu (5), kes võitis Krisjanis Sulcsi (Läti) 6:2, 6:3 ja Artemi Fedenkovi (Valgevene) 6:4, 7:5, kuid kaotas siis Davids Špaksile (Läti, 2) 1:6, 4:6. Ühe võidu said eestlastest kirja Villem Aadamsoo ja Mathias Tempel.

Neidude üksikmängus jõudis eestlannadest veerandfinaali Brit Martin (4). Ta võitis Nikola Nikolajeva (Läti) 7:6, 6:0 ja Maria Golovina (Venemaa) 3:6, 7:5, 6:2, kuid kaotas siis Sofia Mihailetsile (Ukraina, 7) kõige napimalt 6:4, 2:6, 6:7. Grete Gull (3) ja Laura Rahnel said ühe võidu.

Kuid neidude paarismängus jõudis poolfinaali kolm eestlannat, kellest üks langes napilt välja. Martin/Rahnel (2) said poolfinaalis 6:3, 6:2 jagu Mihailetsist ja Alina Nesmjanovitšist (Ukraina, 4), kuid Gull ja Elizabete Klavinska (Läti, 1) kaotasid Enija Paula Aplokale (Läti) ja Sonja Kovalenkole (Ukraina) 7:5, 5:7, 8:10. Ühe võidu said paarismängus Alissia Aleksandra Kivi ja Jana Denisenko (Läti).

Noormeeste paarismängus olid Mölder ja Špaks asetatud esimesena ning pääsesid mänguta veerandfinaali, kus nad võitsid kindlalt. Poolfinaal läks neil aga raskelt, kui Galkins/Kupfers (3) võideti 4:6, 6:3, 10:8. Ühe võidu said kirja Robart Raag/Tempel ja Maximilian Kolk koos poolaka Jakub Krawczykiga.

ITF-i 3. kategooria turniiril Ingelheimis (Saksamaa) on mõlemas mänguliigis selgunud poolfinalistid, aga Eesti noored Liisa Varul ja Oliver Ojakäär kahjuks enam ei jätka. Üksikmängus langesid nad välja esimeses ringis, aga paarismängus teises ringis ehk veerandfinaalis.

scroll to top