Hea päev: kõik Eesti mängijad võitsid Monastiri avaringis

– Daniil Glinka / Foto: ETL/Igor Pissarev

Eestil oli Monastiri 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril üksikmängu avaringis suurepärane päev: kõik neli tennisisti võitsid ja neist kaks endast edetabelis eespool asuvat vastast.

Suurima üllatuse sepistas Daniil Glinka, kes võitis teisena asetatud Skander Mansouri (Tuneesia, ATP 400.) 7:6, 2:6, 6:3. Esimeses setis murdis Glinka seisul 4:4 vastase pallingu nulliga, aga Mansouri vastas samaga ja omas seisul 6:5 ka üht settpalli. Glinka päästis selle ja oli kindlam tie-break’is, kus ta läks ette 6:2 ja võitis 7:4. Pärast teise seti kaotust otsustas matši saatuse Glinka servimurre otsustava seti seisul 3:2, kusjuures eelmises geimis päästis Eesti tennisist ise murdepalli. Glinka jäi punktidega (88:93) ja mitme statistilise näitajaga kaotajaks, aga sel pole tähtsust, kui mäng on võidetud.

Kristjan Tamm sai jagu oma paarismängupartenerist Mirko Martinezist (Šveits) 4:6, 6:3, 6:2. Kahes viimases setis mängis Tamm oma servil laitmatult, vastasel polnud ühtki murdepalli. Tamm lõi selles mängus koguni 17 (!) ässa ja võitis esimese servi punktidest 84% (vastasel 2 ässa ja 67%). Murdepalle realiseeris Tamm 4st 3.

Huvitav on nüüd see, et teises ringis kohtuvad Glinka ja Tamm omavahel. Pessimist ütleks, et läks hästi, üks saab igal juhul veerandfinaali, aga optimist kurdaks, et mõlemad ju ei saa…

Viimasena, aga selle eest kõige kindlamalt pääses Eesti meestest edasi Vladimir Ivanov, kes alistas kaheksandana asetatud Tak Khunn Wangi (Prantsumaa, ATP 603.) 6:2, 6:2. Ivanov asus mõlemas setis kiiresti juhtima, esimeses 4:0 ja teises 2:0 ning kuna ta oma servi ei kaotanud, siis oli sellega juba mäng otsustatud. Tõsi, teises setis tuli Ivanovil päästa neli murdepalli, et ennast kindlana tunda. Ivanov lõi kahe setiga 11 ässa, mis on põhimõtteliselt sama hea tulemus, kui Tamme 17 ässa kolme setiga.

Elena Malõgina (5) jäi küll vabapääsme saanud 16-aastase Tuneesia neiu Feryel Ben Hasseni vastu kaotusseisu 3:6, 0:1, aga siis ei loovutanud enam ühtki geimi ja võitis 3:6, 6:1, 6:0. Malõgina paistis eelkõige silma väga hea esimese servi protsendi (81) ja murdepallide realiseerimise (9st 7) poolest.

Et Eesti edu oleks kolmapäeval sajaprotsendiline, selle eest hoolitsesid Tamm/Martinez paarismängus, kus nad alistasid Wojciech Mareki (Poola) ja Matias Zukase (Argentiina) 6:2, 7:5. Teises setis mängis Eesti/Šveitsi paar maha küll kahemurdelise edu, kuid seisul 5:5 õnnestus neil uuesti murda ja siis veel viimases geimis kaks murdepalli päästa.

Eesti mängijaist jätkavad Glinka ja Tamm mõlemas mänguliigis, Ivanov ja Malõgina ainult üksikmängus, Karl Kiur Saar ainult paarismängus.