Kenneth Raisma jõudis Pärnus teise ringi, Oliver Ojakäär oli lähedal üllatusele

Kenneth Raisma. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Eesti mängijaist jõudis Pärnu ITF-i M15 turniiril teise ringi vaid Kenneth Raisma, aga väga kõva vastupanu osutas ka Oliver Ojakäär kuuendana asetatud poolakale Szymon Kielanile.

Ojakäär ei kaotanud selles mängus ühtki servigeimi, aga pidi pärast teise seti tie-break’is allajäämist andma tervislikel põhjustel loobumisvõidu seisul 6:3, 6:7. Teise setis oli Ojakääru parim võimalus seisul 3:3, kus Kielani servil mängiti pikk geim. Tõsi, Ojakäärul oli vaid üks murdepall, aga vastane võitis kuuendalt geimpallilt. Omakorda seisul 4:5 pidi eestlane päästma neli murde- ehk settpalli. Ta tuli sellega toime, aga tervis ei pidanud vastu.

Mängu võtab kokku Pärnus kohtumist jälginud Toomas Kuum: “Esimeses setis mängis Ojakäär superhästi. Ta murdis vastase pallingu üsna kiiresti ja juhtis 4:1. Oma servil tal probleeme polnud ja Ojakäär oli kindlasti ründavam pool. Teises setis mäng võrdsustus, aga kuni viimase kolme-nelja geimini võitis pikki pallivahetusi rohkem Ojakäär. Kielan püsis mängus tänu servile, aga lõpu poole parandas ka tõrjet. Kuna Ojakäär on olnud mitu nädalat haige ja ta sai mängukõlblikuks vaid pisut enne turniiri, hakkasid tal tekkima krambid. Ta suutis veel raskest seisust välja tulla, aga tervislik seisund ei lubanud ikkagi tie-break’is parimal tasemel võidelda. Ojakäär pani kõik kaardid teisele setile ja juba siis võis aimata, et kui tuleb otsustav sett, ta seda enam mängida ei jõua.”

Muide, Kielan mängis ka suvel Pärnus Kapitel Openil ja kohtus seal ainult eestlastega. Ta võitis Johannes Seemani ja Robin Erik Partsi, kuid kaotas veerandfinaalis Kristjan Tammele.

Raisma võitis avaringis maailma 865. reketi Grigori Lomakini (Kasahstan) 6:1, 7:6. Samamoodi nagu Ojakäär ei kaotanud ka Raisma kohtumise jooksul ühtki servigeimi. Teise seti seisul 4:4 jäi Raismal kasutamata viis murdepalli ehk nii-öelda varjatud matšpalli. Omakorda seisul 5:6 päästis Raisma settpalli ja lõpuks võitis kohtumise tie-break’is 7:3, kui oli juba seisul 4:1 kahe minimurdega ees. Kuum: “Raisma näitas üsna head vormi, tema eeskäsi oli tavapärasega võrreldes parem. Ka selles mängus tõstis vastane teises setis taset, aga tema mängutempo oli ikkagi Raismale vastuvõetav. Erinevalt Ojakääru mängust oli see kohtumine mitmekülgsem. Raisma mängus kasutati palju stoppe ja tõsteid, käidi ka võrgus, ei olnud tüüpiline jõutennis. Selline mäng sobis Raismale, kes oli väga korralikul tasemel, aga teises ringis tuleb tal päris raske vastane – esimesena asetatud usbekk Khumojun Sultanov.”

Alex-Andre Ojassalu kaotas Daniel Little’ile (Suurbritannia, 7) 2:6, 3:6 ja Georg Strasch Niklas Schellile (Saksamaa, 6) 1:6, 3:6. Kuum: “Arvan, et Ojassalu ja Strasch mängisid ka päris korralikult, neil ei ole põhjust häbi tunda oma esituste pärast. Ainus, mida võiks mainida, et mõlemal, aga eriti Straschil, läksid settide lõpus kehvemaks. Kui seis oli juba halb, ta ilmselt enam ei uskunud endasse.”

Meenutame, et lisaks Raismale jätkab Eesti paar Vladimir Ivanov/Strasch, kes homme mängib veerandfinaalis.