fbpx
Close

Cori Gauff üllatas Arina Sabalenkat

Cori Gauff Roomas. / Foto: Reuters/Scanpix

Rooma WTA 1000 turniiril algas kaheksandikfinaalide päev üllatusega, kui 17-aastane Cori Gauff alistas kahel liivaväljaku turniiril järjest finaali jõudnud ja eelmise ka võitnud Arina Sabalenka (Valgevene, 7) 7:5, 6:3.

Gauff servis väga hästi ja kaotas vaid ühe pallingugeimi esimese seti keskel, kui ta juba oli murdega ees. Alates avaseti seisust 5:5 tegi aga murdeid ainult Gauff. Noore ameeriklanna esimese servi õnnestumisprotsent oli 61 ja ta võitis esimeselt pallingult 72% punktidest. Sabalenka vastavad näitajad olid 53 ja 66%.

Gauff oli seega Kaia Kanepi kõrval teine mängija väljastpoolt TOP20, kes on 2021. aastal võitnud Sabalenkat. Valgevenelanna on siis haavatav, kui ta teeb ohtralt lihtvigu, aga enamikes mängudes on ta sel hooajal suutnud hoida vigade arvu piisavalt madalal, et kohtumisi võita.

Teises ennelõunases mängus võitis veel üks ameeriklanna Jessica Pegula Jekaterina Aleksandrova (Venemaa) 6:2, 6:4. Juba eilses uudisloos kirjutasime, et kui Pegula saab ühe võidu Roomas juurde, möödub ta maailma edetabelis Anett Kontaveidist, kes on nüüd jooksvas rankingus 30. Gauff mööduks samuti Anettist, kui jõuaks poolfinaali.

scroll to top