Tennisnet püüab täita tühimiku, mis puudutab Eesti seeniortennise kajastamist. Kõva koosseisuga ITF Seniors turniirilt Vilnius Cup edastasime oma lugejatele jooksvat infot. Teenekas seeniormängija Margus Metsanurm andis meile turniirist lühiülevaate.
ITF seenioride turniir Vilnius Cup on lühikese ajaga teinud tohutu arenguhüppe. Alustati 2011. aastal madalaima 5. kategooria turniirina. Seejärel iga aastaga saadi ITF-ilt aste kõrgem tugevuskategooria: 2012- 4.kat., 2013 – 3.kat., aastatel 2014-2015 – 2.kat., 2016-2019 – 1.kat. Kategooria saamisel on muidugi oluline teatavate kriteeriumide täitmine (millel me siinkohal lähemalt ei peatu), ent leedukad on selle nimel kõvasti pingutanud ja püstitatud eesmärgid täitnud.
Kui 2012. aastal osales turniiril kokku 231 mängijat 10 riigist (peamiselt Baltimaad, Venemaa ja Valgevene), siis sel aastal osales küll veidi vähem ehk 225 mängijat, ent koguni 27 riigist! Seega turniir on muutunud väga rahvusvaheliseks. Näiteks täpselt samal ajal toimunud Euroopa sisemeistrivõistlustel Seefeldis (A kategooria turniir vanuseklassidele 35+ kuni 60+) osales 232 mängijat ja 22 riigist. Viimastel aastatel on Vilnius Cup tõusnud võrdväärseks konkurendiks Euroopa sisemeistrivõistlustele, kusjuures nii mõneski vanuseklassis on Vilniuse turniir tasemelt tugevam. Vaadates riigiti, on kõige enam kasvanud turniiril osalevate itaallaste ja poolakate hulk.
Turniiri tugevat taset näitab, et turniiril osalenud poolakad Darek ja Mariusz Fyrstenberg kaotasid MD35-klassis kohe oma avamängu ja pakkisid seejärel kohvrid. Mariusz Fyrstenbergi karjääri parim ATP paari ranking on olnud kuues ja seda alles seitse aastat tagasi! Rääkimata US Openi finaalikohast 2011. aastal.
Kogu tennisekompleksi, kus Vilnius Cup peetakse, teeb unikaalseks asjaolu, et selles asub hotell, 3 tennishalli ja restoran. Kõik vajalik on käe-jala kõrval. Soovi korral ei ole sul vajadust turniiri ajal kordagi majast lahkuda. Kompleks kannab nime SEB Arena.
Igas hallis on erinev väljakukate: kõige vanemas hallis kõva ja kiire kate, (meenutab Rocca-al-Mare keskuse siseväljakuid), teises hallis aeglane kõva kate (sarnane Laagri Tennisekeskusele) ja kolmandas graanulitega kaetud vaip.
Mõnes vanuserümas peetakse mängud erinevates hallides ehk erinevatel katetel, mis teeb kattega kohanemise keerulisemaks. See on vast ainus tõsisem asjaolu, mille üle võib nuriseda.
Kompleksi restoranis on lõuna ajal soodsa hinnaga (3-5€) päevapakkumised. Õhtul kasutavad tiimid neid ruume seltsieluks ja seal on ideaalne koht tihedamaks suhtluseks eri riikide tennisistide vahel.
Sel aastal oli osales turniiril eestlasi 20 ringis ja igal õhtul veedeti ühiselt aega. Meie tiimi suurt üksmeelt imetlesid teiste riikide mängijad ja seetõttu hakati meid kutsuma Dream Teamiks. See sobib hästi ka meie naisseenioride suurepäraste tulemustega sel turniiril – viis esikohta! Kuigi ka mehed ei jäänud auhinnaliste kohtadeta, Rene Busch aga võitis M45+ üksikmängu.
Mängjate peol esines kohalik bänd, mis lõi tantsuks suurepärase atmosfääri.