Peab ütlema, et Madison Brengle’i nime on ilmselt osa Eesti tennisesõpru kuulnud, aga vaevalt teda keegi kõvaks mängijaks peab. Teatud mõttes on see õige, sest Brengle’il puuduvad suured saavutused.
Täna 33-aastaseks saanud Brengle oli WTA edetabelis kõige kõrgemal 2015. aasta mais, kui ta kerkis 35. kohale. Et aga Brengle ei olnud ka tol hooajal kuigi kardetav vastane, selle tõestuseks on US Openi 3. ringi tulemus, kui Brengle kaotas tollal 19-aastasele Anett Kontaveidile. Muide, mäletan päris hästi, et seda võitu ei peetud isegi üllatavaks.
TOP50 seast langes Brengle välja 2016. aasta septembris, kui tal läksid arvelt maha sellesama US Openi 3. ringi punktid. Pärast seda püsis Brengle ilusti esisajas, aga tundus, et ega ta TOP50 sisse tagasi enam ei tõuse. Aga eelmise aasta oktoobris see ometi juhtus. Tõsi, Brengle sai olla 48. või 49. kohal ainult kolm nädalat, pärast seda on ta taas sisse võtnud tavapärase positsiooni esisaja teises pooles.
Kuid Brengle’it ei tõstnud eelmisel aastal 50 parema sekka mingi kõva tulemus tippturniiril, vaid hoopis ITF-i W60 turniiri võitmine Templetonis (California). Ameeriklanna kordas seda tulemust kolm nädalat hiljem Maconis, aga et tal läksid arvelt maha 2021. aasta Midlandi WTA 125K turniiri võidupunktid, ei saanud ta enam edetabelis tõusta. Kuid samas tuleb rõhutada, et nii 2021. aastal Midlandis kui ka 2022. aastal Templetonis ja Maconis võites oli Brengle esimesena asetatud. Näiteks WTA 125K turniiri võitmisel ei pidanud ta alistama ühtki mängijat, kes olnuks edetabelis kõrgemal kui 182. koht. Võiks öelda, et teise saja mängijatega kohtudes on Brengle “kuninganna”, aga kõrgemal tasemel ta suurt midagi ei tee.
Aga mida tegi Brengle enne 2021. aasta sügist, saame lugeda juba sellest eelvaatest. Pealkirjastki on näha, et osa asju, mida praeguses artiklis avaldasime, on kirjas ka eelmises eelvaates. Sealt saame ka teada. et 2015. aasta Hobarti WTA turniiri finaalipääs on Brengle’i ainus ja slämmiturniiridel ta 3. ringist kaugemale jõudnud pole. Kui lisada need slämmiturniirid, mis on toimunud 2022. aastal ja tänavu, pole ikka midagi paremat öelda, sest mullu Austraalias ja Pariisis jõudis Brengle 2. ringi, aga järgmisel kolmel slämmiturniiril kaotas avaringis. Kuid nagu öeldud, aitas edu madalama taseme turniiridel Brengle’i korraks TOP50 sisse tagasi.
Praegu on Kanepi 59. ja Brengle 91. kohal. Ameeriklanna varasemat karjääri ja praegust kohtagi arvestades peaks Eesti esireket olema selge favoriit, aga peame kahjuks tunnistama, et hetkel ei saa me Kaia suhtes liiga kindlad olla, sest ta ei ole 2023. aastal enam mänginud samal tasemel mullusega. Kaia tänavune bilanss on 3 võitu ja 7 kaotust ning ta on alla jäänud ka maailma 167. ja 99. reketile. Tõsi, Miami turniiri avaringi kohtumine itaallanna Camila Giorgiaga oli juba teisest puust ning ka Charlestoni liivaväljak peaks olema Kaia eelis, sest Brengle on ikkagi rohkem harjunud kõvakattel mängima.
Kui vaatame kihlveokontorite koefitsiente, tunduvad need üsna loogilised – Kaia ei ole ilmne favoriit, aga ikkagi vastase suhtes eelistatud. Ennustusportaal Paf annab Kaia võidukoefitsiendiks 1,48 ja Brengle’ile 2,65, mis tähendab Eesti esireketi umbes 65-protsendilist soosikuseisust. Vaevalt peetakse koefitsientide määramisel oluliseks, et Brengle mängib oma sünnipäeval – seni ei ole kindlat seaduspärasust, et niisugune tähtpäev mängutasemele kaasa aitaks või hoopis häiriks.
Me pole seni rääkinud Kanepi ja Brengle’i eelmistest kohtumistest, kuid neid ongi ainult üks: 2015 Brisbane’i turniiri 2. ringis võitis Kaia 6:3, 7:6 ja mängijate edetabelikohad olid siis sarnased praegusele – Kanepi 52. ja Brengle täpselt sama, mis täna ehk 91. Kuid kohe pärast kaotust jõudis Brengle Hobartis oma ainsasse WTA turniiri finaali, seega ta ei olnud kehvas vormis.
Mäng algab Althea Gibsoni nimelise väljakul (tähtsuselt teine) Eesti aja järgi kell 17 (kohalik aeg kell 10). Charlestonis on ilm lähiajal üsna soe, kuid pilves ja kerge vihmaohuga. Kui ennustus peab paika, on tänase mängu ajal Charlestonis 21-23 plusskraadi.