Oliver Ojakäär võitis J300 turniiri Horvaatias

Oliver Ojakäär Melbourne’is. / Foto: Vadim Samson

Oliver Ojakäär sai teist nädalat järjest esikoha ITF-i J300 (varem juunioride 1. kategooria) turniiril. Kui aga üle-eelmisel nädalal Villenas (Hispaania) võitis ta paarismängu, siis eile Vršaris (Horvaatia) märksa kaalukama tiitli üksikmängus.

Ojakäär oli turniiril viiendana asetatud ja sai finaalis 6:7, 7:6, 6:1 jagu Joel Schwärzlerist (Austria, 7). Mäng jäi eile seisul 6:6 mitmeks tunniks vihma tõttu pooleli, aga õhtupoolikul sai võistluse lõpuni mängida. Mõneti isegi üllatav, et Horvaatia põhjaosas asuval Istria poolsaarel mängiti nii vara väljas, sooja on seal praegu päeval ca 10-15 kraadi.

Ühegi endast edetabelis eespool asunud tennisistiga Ojakäär kohtuda ei saanudki, sest Ilijan Radulov (Bulgaaria, 1), kes on juunioride maailma 7. reket, kaotas avaringis Vik Radjenovicile (Serbia). Raduloviga, kellele Ojakäär kaotas Austraalia lahtiste noorteturniiri 3. ringis, pidanuks eestlane kohtuma veerandfinaalis, aga nüüd alistas ta selle asemel Radjenovici 6:3, 0:6, 6:1. Kohtumine Radjenoviciga ja finaal olid ainsad mängud, kus Ojakäär seti loovutas. Poolfinaalis võitis ta Petr Vojtechi (Tšehhi) 6:3, 6:2. Tabeli teise poole peafavoriit Branko Djuric (Serbia, 2, juunioride ITF 12.) kaotas veerandfinaalis Schwärzlerile.

Paarismängus jõudis Ojakäär koos sakslase Yannik Kelmiga poolfinaali. Avaringis võitsid nad otsustava tie-breaki järel itaallasi, aga veerandfinaalis said loobumisvõidu kolmandana asetatud paarilt Darwin Blanch (USA)/Aleksa Pisaric (Serbia). Poolfinaalis kaotasid Kelm/Ojakäär Serbia paarile Saša Markovic/Radjenovic 3:6, 4:6.

Ojakäär, kes eelmisel nädalal asus juunioride maailma edetabelis 41. kohal, peaks nüüd teenima 335 ITF-i punkti, aga kuna paremuselt kuues tulemus läheb maha, siis nii palju ta edetabelis juurde ei saa. Kui arvutus on õige (selle teeb segasemaks fakt, et paarismängus jagatakse punktid neljaga), peaks Ojakääru arvele lisanduma 256,25 punkti ja sellega tõuseb ta edetabelis umbes 25. koha kanti, olenevalt sellest, kuidas tulevad juurde või lähevad maha teiste mängijate punktid. Igatahes on täiesti kindel, et Ojakäär pääseb otse põhitabelisse nii Prantsusmaa lahtiste kui ka Wimbledoni juunioride turniiril.