fbpx
Close

Viljandi uute välisväljakute valmimine elavdab kohalikku tenniseelu

– Viljandi uued väljakud / Foto: Ott Ahonen

Tänavu uuenes Viljandi järve kaldal välisväljakute kompleks, mida kasutavad nii Tenniseklubi Fellin kui ka Ott Ahoneni Tennisekool. Kuna väljakute arv suurenes kuueni, milleks kasutati 4 ClayTech tehnoloogiaga katet, on Viljandis tennisemängu tingimused jõudsalt paranenud. Alljärgnevas intervjuus räägib sellest lühidalt peatreener Ott Ahonen.

Oleks tore teada, kes on põhilised taustajõud, tänu kellele õnnestus see suurepärane projekt realiseerida?

„Kolm osapoolt, Viljandi linn, TK Fellin ja erakapital ehk siis kohalikud tenniseharrastajad-ettevõtjad andsid oma panuse. Eraldi võiks neist välja tuua Ants Aidla. Tema oli peamine initsiaator, kes aitas kaasata ka teisi.“

Kas ja kuidas on see uus keskus juba elavdanud Viljandi tenniseelu?

„Laagreid on meil siin viimastel aastatel palju olnud, aga nüüd on ehk neid rohkemgi tulnud. Huvi on kasvanud oluliselt, järgmine suvi on juba peaaegu täielikult broneeritud. Uusi kohalikke inimesi, kelle olemasolust mul varem aimugi polnud, on siia tulnud ja hakanud tennist mängima. Suveks on eriti palju uusi kliente.“

Kui ambitsioonikad on tennisekooli eesmärgid?

„Tennisekoolil on alati olnud kõrged eesmärgid, aga need väljakud annavad kindlasti meile võimaluse kvaliteetsemalt tööd teha. Esiteks on väljakuid rohkem ja teiseks on nad kasutuskõlbulikud suurema osa suvest, mida varem ei olnud. Välihooaeg sellega pikeneb ja tänavu mitte ainult hea ilma tõttu. Halli kolima peame suvel nüüd harvemini.“

Vastavalt välisvõimaluste avardumisele, kas on plaanis ka suurendada sisehalli ja parandada talvel mängimise tingimusi?

„Tänaseks on ilmselge, et järgmine vajalik investeering oleks kolmas siseväljak.“

Keda võiks treeneritest esile tuua kui Viljandi tennise peamised edendajad?

„Mina, Priit Pihl ja Timo Kirsimäe.“

Kui kaks esimest on tuntud treenerid, siis Timo Kirsimäe tausta nii hästi ei tea.

„Ta on lapsepõlvest saadik Viljandis tennist mänginud, seega kohalik poiss. Muidugi suurim koormus on täna Priidu peal. Tema kannab peamist osa tennisekooli edasiviimisel. Minu osa on rohkem administratiivne ja organisatoorne, aga eks mul on ka teatud grupp lapsi keda otseselt treenin. Käin ilmselt ka võistlustel rohkem kaasas, Priit on see, kes pigem kohapeal asja veab.“

Saara Orav on ilmselt viimase aja edukaim Viljandi noortennisist. Ta on sel aastal harjutanud koos ühe venelannast noorega, kas see ühisprojekt peaks ka jätkuma?

„Praegu on nad võistlustel eraldi, kuid pigem hilissügisel selgub, mil viisil koostöö Anna Morginaga jätkub.“

Milline on praegu tenniselaste ja täiskasvanutest harrastajate arv Viljandis ja milline võiks olla arvu prognoos järgmiseks aastaks?

„Tennisekooli laste arv on meil viimase kümne aasta jooksul olnud üsna kõikumatu ja see on jäänud 90 ja 100 vahele. Kuna meil on uus veebipõhine broneerimissüsteem, siis seal on kirjas kõik täiskasvanutest kasutajad, keda on umbes saja ringis. Aga kui lisada juurde nende mängupartnerid, siis kokku võib-olla 200 harrastustennisisti käib aasta jooksul meie väljakutelt läbi. Loodetavasti jääb ka edaspidi see arv kokku sinna kolmesaja kanti.“

scroll to top