fbpx
Close

Saar põhitabelis ja Glinka kvalifikatsiooni finaalis

– Tennis / Foto: Pixabay

Egiptuses tuuril viibivad Karl Kiur Saar ja Daniil Glinka võistlevad teist nädalat järjest Sharm el Sheikhis. 15000 USD auhinnafondiga ITF Futures turniir peetakse kõva kattega väljakutel.

Kvavilfikatsioonis pidi põhitabeliise pääsuks Daniil Glinka võitma kolm mängu. Esimeses kahes see tal õnnestuski. Esmalt alistas ta Vladyslav Gorodynskyid (Ukraina) 6:1 7:6(4) ja seejärel kohaliku tennisisti Muhammad Ragyt kuivalt 6:0 6:0. Otsustavas kohtumises jäi meie mees alla alles 17-aastasele belglasele Tom Pisanele (1385.) 2:6 2:6. Tuletame meelde, et eelmine nädal teenis Glinka oma esimese ATP-punkti ja uuel nädalal saab tal olema ka ATP-edetabelikoht.

Põhitabelis oli seekord loos Karl Kiur Saarele (1280.) armulisem, sest avaringis läheb ta kokku Taiwani tennisisti Li-Wie Taniga (1172.), kelle edetabelikoht on enam-vähem sama. Eelmisel nädalal pidi Saar kohe avaringis minema vastamisi esimesena asetatud itaallase Alessandro Begaga.

Täna pärastlõunal pidasid Saar ja Glinka paarismängu avaringi heitluse Suurbitannia dueti Finn Bass/Neil Pauffley vastu ja võitsid 7:6, 7:6. Esimene britt on olnud parimal juhul üksikmängus maailma 756. ja teine 2013. aastal koguni 406.

Mäng oli dramaatiline, sest Eesti paar oli esimeses setis kahel korral kahe murdega taga – 0:4 ja 2:5. Aga mõlemad murded võeti tagasi ja tie-breakis valitsesid juba Glinka/Saar, kes küll 6:3 edu maha mängisid, aga võitsid 8:6. Teises setis olid eestlased taga ühe murdega seisul 1:4, aga viigistasid taas 4:4. Tie-break tuli eestlastele seekord veel kindlamalt, kui mindi 6:1 ette ja võideti 7:4.

scroll to top