fbpx
Close

EELVAADE | Kelle võiduseeria jätkub?

Jelena Ostaoenko Dohas. / Foto: AFP/Scanpix

Doha WTA 1000 turniiri poolfinaalis kohtuvad kaks mängijat, kellel on käsil üsna pikk võiduseeria, sest kumbki võitis oma eelmise turniiri. Need on loomulikult Anett Kontaveit (4) ja Jelena Ostapenko (Läti, 15).

Anetti võiduseeria hõlmab viis mängu Peterburis ja kolm mängu Dohas. Peterburis alistas ta poolfinaalis ka Ostapenko, aga pärast väsitavat finaali otsustas loobuda Dubai turniirist, kus esikoha sai Läti esireket. Ostapenko võiduseeria on pikem (5+4), sest erinevalt Anettist ei olnud ta Doha avaringis vaba.

Kaks nädalat tagasi me juba kirjutasime eelvaate kahe naaberriigi parima mängija kohtumisele ja vajadusel saab sealt linkide kaudu leida ka varasemaid kirjutisi Ostapenkost.

Võib-olla on Ostapenkol käsil isegi karjääri parim (mängutaseme poolest) periood, sest kui rääkida võitudest, siis ei ole lätlanna karjääris midagi võrdset Prantsusmaa lahtiste tiitliga 2017. aastal. Kuid ebastabiilsuse tõttu ei mängi Ostapenko reeglina üle ühe-kahe hea turniiri järjest, aga nüüd on see tal juba kolmas tipptasemel võistlus, sest ta oli päris hea ka Peterburis, ent kuidagi õnnestus Anettil seal leida vastase “paugutamisele” rohtu ja tuua mängu pööre.

Ostapenkol on käsil seeria, kus ta on ikka tõeline slam winners killer (slämmivõitjate alistaja). Jah, Ostapenko on ka ise slämmi võitnud, aga võidud järjest Sofia Kenini, Iga Swiateki, Petra Kvitova ja Simona Halepi üle Dubais ning Barbora Krejcikova ja Garbine Muguruza üle Dohas on muljetavaldavad. Tõsi, Dubais oli Ostapenkol raskem, tal kulus kolm setti nii Swiateki, Kvitova kui ka Halepi alistamiseks, aga Dohas võitis ta kindlalt. Samas on Ostapenko ühe seti kaotanud ka Dohas ja seda Amanda Anisimovale.

Muidugi ei ole Anetti võiduseeria kuigivõrd vähem silmapaistev, aga peale Ostapenko enda ei ole ta alistanud ühtki slämmivõitjat, küll aga kaks esikümne mängijat – Peterburis Maria Sakkari ja täna Dohas Ons Jabeuri.

Nagu oleme Ostapenko kohta korduvalt kirjutanud – ega teda kõvasti löömast takistada ei saa. Kui aga anda talle pallid ette võimalikult ebamugavalt ja servida hästi, siis võivad Ostapenko head ründelöögid muutuda nö “lahmimiseks” ja vigu tuleb rohkem kui äralööke. Senine praktika on näidanud, et kui Ostapenko hoiab äralöögid/lihtvead tasakaalus, siis sellest talle piisab heaks mänguks, aga mitte veel alati võitmiseks. Peterburis läks Läti esireket Anetti vastu pärast 3:0 edu tujust ära ja siis oli meie mängijal võimalik kohtumist kontrollida, mida üldiselt on Ostapenko vastu raske teha.

Mäng algab reedel Eesti aja järgi kell 16. Dohas on siis üks tund rohkem ja päike vajumas juba üsna madalale. Mingit kuumust ei ole oodata, kui prognoos osutub täpseks, on mängu algul 23 ja paar tundi hiljem 20 kraadi sooja.

Ennustusportaal Paf avaldab peatselt ka võidukoefitsiendid, kuid võib arvata, et Anett ei ole kindlasti selline soosik nagu Elise Mertensi või Jabeuri vastu, kui tema šansse hinnati 60-70% piires. Ostapenko on olnud nii heas vormis, et võib-olla ainult eelmise matši võitmise ja pisut parema stabiilsuse tõttu saab Anett väikese eelise.

2 Comments

  1. Ants kirjutab tänase (25. veebr) mängu eelvaates: “Anett Kontaveit (4)”! No pidage ikka hoogu, isegi jooksvas edetabelis on ta enne tänast mängu viiendal kohal, rääkimata ametlikust edetabelist, kus ta on seitsmes. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

2 Comments
scroll to top