Nick Bolletieri on 90-aastane tenniseguru, kes on koostööd teinud vähemalt kümne maailma esinumbriga, sealhulgas Andre Agassi, Maria Šarapova, õdede Williamsitega. Ta asutas Bolletieri akadeemia 1978. aastal, mis tõsi, hiljem osteti IMG poolt ära. Sellele vaatamata on ta akadeemias tegev vähemal või rohkemal määral tänase päevani.
Oma hiljutises kirjutises Inglise meedias ülistas Bolletieri US Openi naiste üksikmängu võitja Emma Raducanu mentaalset tugevust viimasel suure slämmi turniiril. Raducanust sai teatavasti esimene läbi kvalifikatsiooni põhiturniirile murdnud mängija, kes suure slämmi tiitli võitnud. US Open oli Briti tennisisti jaoks alles neljas WTA turniir, kus ta mängis põhitabelis. Enne US Openi turniiri polnud ta kunagi tenniseväljakul kohtunud WTA top 20 mängijatega, kuid teel finaali sai ta jagu Maria Sakkarist ja Belinda Bencicist. Finaalis alistas ta teise tõusva tähe Leylah Fernandezi. Kümnes mängitud matšis ei kaotanud Raducanu settigi.
„Olin vaimustuses Emma füüsilisest valmisolekust, see milline ta oli finaalis Fernandezi vastu. Kuigi ka Fernadez on omal moel sügavalt sümpaatne ning muljetavaldav mängija,“ kommenteeris Bolletieri.
„Emmal oli vaimne kontroll enda üle turniiri igas kohtumises. Ta ei murdunud kordagi. Naeratas ja võitis.“
Laskudes detailidesse rääkis ameerika tennisetreener, et teda hämmastas eelkõige Raducanu jalgade töö.
„Emmal on kõigis elementides hea vundament, kuid USA lahtistel oli silmatorkav tema imetlusväärne jalgade töö. See on kõige alus. Kui jalgade töö lonkab, siis lonkab kogu mäng. Ka Roger Federeril on kartustäratav jalgade töö, mis tegelikult rajaski aluse tema täpsetele ja tugevatele ning ettearvamatutele löökidele. Vaadake Emma matše järele, ja tehke seda aeg-luubis, siis saate aru,“ sõnas tennisespetsialist.
„Emma võime ära lüüa enneolematult raskeid palle on kõik tänu jalgede tööle. Ta suutis tagasi lüüa palle, mida tavaliselt ei suudeta teha. See on oluline,“ lisas Bolletieri.
Enne Raducanut võitis Briti naine suure slämmi 1977. aastal, 44 aastat tagasi (Virgina Wade Wimbledonis), ja seetõttu on nooruke tennisist ka fännide ning sponsorite tähelepanu keskpunktis. Mis võiks oodata Raducanut tulevikus?
Bollitieri jääb vaoshoitult optimistlikuks. Ta mainis Jelena Ostapenkot ja Bianca Andreescut, kes samuti triumfeerisid slämmil, kuid pärast võitu pole teise slämmitiitlini küündinud.
„Raducanu järgmine slämmi turniir saab olema kõnekas. Saame teada, kuidas tuleb ta toime kuulsusega, ootuste-lootustega, mis eelnevad tema igale mängule. Ausalt öeldes ei saa ma kinnitada, et temast saab maailma naiste tennise valitseja. Näen potentsiaali ja palju positiivset ning loodan, et tema areng jätkub. Aga võtkem asja rahulikult, laskem tal hingata. Las ta leiab oma tee.“
Bollitieri nõuanne Raducanule oleks: “Mitte kunagi enesega rahul olla.“
„Ta peab tahtma kogu aeg paremaks saada. Tema ise ning teda ümbritsevad inimesed peaksid olema kannatlikud ja progressi ootama siiski samm-sammult,“ sõnas maailmakuulus tennisekspert.