Anett Kontaveit teenis veenva võidu

Anett Kontaveit mängis kindlalt. / Foto: AFP/Scanpix

Võib-olla ei tundu numbrid 6:3, 6:4 ülekaalukad, aga Anett Kontaveit mängis Ostrava turniiri 2. ringis Paula Badosa (Hispaania, 7) vastu sedavõrd veenvalt, et ohtlikku seisu ta sisuliselt ei sattunudki.

Juba esimestest geimidest võis märgata, et pikkades pallivahetuses domineerib Eesti esireket ja nii mõneski geimis hoidis Badosat pinnal vaid hea serv. Nagu me juba eelloos kirjutasime, on Badosa esimese pallingu õnnestumisprotsent üsna kõrge, aga samas serv ka piisavalt tõhus. Nii hoidsidki mõlemad mängijad pallingut Anetti eduseisuni 4:3 ja siis Badosa murdus. Anett mängis selle geimi hästi, aga sai ka paar kingitust.

Kuigi Badosal ei olnud Kontaveidi esimeses neljas servigeimis ühtki murdepalli, juhtus Anetti eduseisul 5:3 selline ootamatu lugu, et ta jäi 0:40 taha. Siis riskis Anett teisel servil ja lõi oma esimese ässa selles mängus! Selline lahendus lõi Badosa verest välja ja geimi lõpetas Anett kindlalt.

Teises setis jõudis Eesti esireket kohe murdeni, aga seekord sai Badosa selle tagasi seisuks 2:2. Õnneks oli see hispaanlanna ainus murre. Kontaveit murdis kohe vastu ja hoidis ühemurdelist edu lõpuni. Seekord ta seisul 5:4 viimases geimis midagi juhuse hooleks ei jätnud ja perfektse mänguga võitis selle geimi nulliga.

Anetti ilmset paremust tõestab ka fakt, et tal oli rohkem äralööke ja vähem lihtvigu – temal 23/16 ja Badosal 14/19. Viimases geimis võrdsustas Anett ka ässade seisu 3:3, kuid esimeses setis lausa 78-protsendiliselt esimest servi tabanud Badosa võitis lõpuks selle näitaja 69% vs 57%. Kuid erilist kasu hispaanlannal (või oleks tema rahvuseks õigem öelda katalaanil) sellest polnud, sest ta võitis esimese pallingu punktidest ainult 62%, aga Anett koguni 81%. Murdepalle võitis Kontaveit 7st 3 ja Badosa 4st 1.

“Anett mängis väga hästi,” nõustus hinnanguga treenerist ekspert Harri Neppi. “Ta domineeris pallivahetusi, sest lõi tunduvalt täpsemalt kui vastane. Badosa annab pallile keerdeid ja seetõttu jääb tema löökidele vastamiseks rohkem aega, mida Anett vajabki. Ning ta lõigi nii hästi joonte lähedale, et vastane oli kogu aeg surve all. Võib-olla serviga pidanuks Badosa rohkem suruma, aga esimene palling tal seekord nii hästi välja ei tulnud.”

Anett ise ütles väljaku intervjuus, et mängis hästi. “Paula on tugev vastane, kelle vastu peab igal punktil pingutama. Olen rahul, kuidas toime tulin. Ei oska välja tuua mingit elementi, mis kõige paremini õnnestus, pigem oli mäng üldiselt hea,” rääkis Kontaveit.

Alles neljapäeval kohtuvad Belinda Bencic (Šveits, 3) ja Sara Sorribes Tormo (Hispaania), kelle mängu võitja tuleb Anetti vastaseks veerandfinaalis. Nii et Anetti järgmine mäng on kindlasti reedel.