Ingrid Neel alistas oma kunagise paarilise

Ingrid Neel mängimas Vilniuses Billi Jean King Cupil. / Foto: Leedu Tennise Liit

Ingrid Neel sattus ‘s-Hertogenboschi WTA 250 turniiri paarismängu esimeses ringis vastamisi oma kauaaegse paarilise Elixane Lechemiaga (Prantsusmaa).

Neel ja Lechemia mängisid koos peamiselt koroonapausi järgsel aastal ja võitsid ka Bogota turniiri, mis oli Neeli esimene tiitel WTA tasemel. Täna Hollandi muruväljakute turniiril oli aga Neel koos Bibiane Schoofsiga (Holland) vastamisi Lechemia ja Kimberley Zimmermanniga (Belgia). Praegu on Neel oma endisest paarilisest edetabelis üsna selgelt ees, nad on vastavalt 39. ja 78. kohal. Küll aga oli Zimmermann (WTA Doubles 81.) edetabelis pisut kõrgemal kui Schoofs (98.).

Kuigi eeldada võis tasavägist mängu, said Neel/Schoofs kindla 6:2, 6:1 võidu. Tulemus on seda üllatavam, et muruväljakul hoitakse pallingut märksa kindlamalt, ent seekord võitsid Lechemia/Zimmermann ainult kolm servigeimi 8st. Neel/Schoofs pidid päästma vaid ühe murdepalli ja sellegi seisul 40:40, kui mängitakse mõlemapoolne geimpall.

Veerandfinaalis kohtuvad Neel/Schoofs üllatuspaariga. Nimelt alistasid tšehhitarid Miriam Kolodziejova ja Anna Siskova esimesena asetatud paari Jessica Pegula (USA)/Demi Schuurs (Holland) 6:3, 4:6, 10:8 ja nüüd kohtuvadki Neel/Schoofsiga. Juba on ka teada, et selle veerandfinaali võitjaid ootab neutraalsena mängivate venelannade paar Ljudmilla Samsonova/Diana Shnaider, kes pole asetatud.

Täna alustas paarismängu ka Elena Malõgina Gdanski W35 turniiril, kuid esialgu on tema ja Sandra Samiri (Egiptus) avaringi kohtumine vihma tõttu seisul 3:3 pooleli. Võib-olla jätkatakse täna õhtul, kuigi Gdanskis peaks Eesti aja järgi kell 22.30 juba pime olema.