fbpx
Close

Ingrid Neel jõudis Roland Garrosi paarismängus 16 parema hulka

Ingrid Neel 2022. aastal Tallinn Openil. / Foto: Mauri Levandi

Ingrid Neel ja tema norralannast partner Ulrikke Eikeri jõudsid Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel kolmandasse ringi ehk 16 parema paari hulka.

See võib tuntud üllatav, aga paarismängus maailma 40 parema sekka kuuluv Neel pole varem suure slämmi turniiridel teisest ringist (kokku neli korda) kaugemale jõudnud. Eesti tipptulemuseni on muidugi veel pikk maa, sest Maret Ani jõudis 2004. aasta Austraalia lahtistel poolfinaali.

13ndan asetatud Eikeri/Neel olid täna favoriidid, aga läks raskeks ja lõpuks võideti Anna Blinkova (-) ja Arantxa Rus (Holland) 6:3, 1:6, 6:4 ehk siis geimivõite ja murdeid oli mõlemal võrdselt. Eikeri/Neel alustasid bravuurselt ja juhtisid avasetis 4:0, aga vastased said ühe murde tagasi. Seisul 5:3 murdsid Eikeri/Neel uuesti. Kui aga esimeses setis olid vastased kaotanud kolm servigeimi, siis teises juhtus sama Eesti/Norra paariga.

Otsustav sett oli võitluslik. Murdega alustasid Eikeri/Neel, aga Blinkova/Rus vastasid kahe murdega ja juhtisid 3:1, kuid kohe võtsid Eikeri/Neel kaotatu tagasi ja seis oli taas viigis 3:3. Otsustav murre tuli seisul 4:4, kui Eesti/Norra paar murdis vastaste servi nulliga.

Murdepalle võitsid Eikeri/Neel 13st 6 ja Blinkova/Rus 11st 6. Esimese serviga olid natuke paremad Eikeri/Neel (õnnestumisprotsent 73 vs 70, võidetud punktid 63 vs 62%), aga teisel servil vastased, ehkki raskusi valmistas see mõlemale – Eikeri/Neel võitsid 20% (20st 4) ja Blinkova/Rus 31% punktidest. Üldpunktidega jäid võitjad napilt alla 79:82.

3. ringis kohtuvad Eikeri/Neel turniiri suurima vanusevahega paari, venelannade Mirra Andrejeva (vanus 17) ja Vera Zvonareva (39), kes mängivad neutraalsena. Zvonareva, kes 2010. aastal kerkis üksikmängus maailma teiseks reketiks ja jõudis kahel slämmiturniiril finaali, on läbi aegade olnud ka hea paarismängija. Tal on naiste paarismängus pika ajavahemiku jooksul kolm slämmivõitu (2006 US Open, 2012 Australian Open ja 2020 US Open), lisaks võitis ta eelmisel aastal koos Laura Siegemundiga (Saksamaa) WTA finaalturniiri. Tänu seal saadud punktidele on Zvonareva praegu maailma paarismängu edetabelis 9. ja tema noor paariline 207. kohal.

scroll to top