fbpx
Close
PAF.ee

WTA Tallinna turniiri korraldajad treenisid Tallinna Lastekodu lapsi ja toovad nad turniirile

Tennisepäev lastekodus. Vasakul Allar Hint. / Foto: Mats Õun

Täna toimus Tallinna Lastekodu Pähkli Noortekodu tenniseplatsil esimene proovitreening, kus tennisehuvilistest lapsed ja perevanemad said kogenud treenerite käe all spordialaga tutvust teha. Lapsed saavad soovi korral treeningutega jätkata.

Samuti toob Eesti Tennise Liit lastekodu lapsed WTA turniiri kohapeale vaatama ja kaasab neid Tallinn Open WTA 250 vabatahtlike programmis.

Tallinn Open WTA 250 turniiri direktor Allar Hindi sõnul on laste inspiratsioon ja julgus kiiduväärt. „Meie missioon on õpetada ja julgustada noori tennist mängima, leida uusi tennisehuvilisi ning seeläbi tagada Eesti tennisemängu järelkasv,” ütles Hint. “Saame täna nii noortele kui ka täiskasvanutele siin näidata, et tennisega on lihtne alustada ning see sobib igas vanuses mängijale. Meie koostöö Tallinna Lastekoduga ei jää kindlasti ühekordseks, koos toetajatega soovime pakkuda noortele tennisehuvilistele regulaarseid treeninguvõimalusi.”

“Meie lapsed on vähemate võimalustega, kuid tänu Eesti Tennise Liidule on neil võimalik tennisemängust osa saada ja oleme selle üle ääretult tänulikud,“ ütles Tallinna Lastekodu juht Meelis Kukk. „Täna on meil olemas väljak, kuid puudub oskus seda kasutada, samuti käib tennisemänguga kaasas palju möödapääsmatuid kulusid – see koostöö annab meie lastele võimaluse katsetada uut spordiala, mis muidu jääks ressursside taha. Mine tea, kellest saab järgmine Kaia või Anett!“

„Eesmärgiks pole mitte ainult tennise vastu huvi tekitamine, vaid selleks ka reaalsete võimaluste leidmine,“ rõhutas Hint. „Täna viisime treeningu läbi lastekodu tenniseväljakul, mis on asfaltkattega, kuid reeglina asfaldil siiski ei mängita. Siit ka meie üleskutse teistele sponsoritele, et tenniseväljakutele üle Eesti uus elu sisse puhuda!“

Allar Hint tutvustas näidistreeningul põhilisi tennise reegleid. Treeningu viisid läbi Ekke Tiidemann ja Märten Tamla, kes kohandasid treeningu tempo ja sisu vastavalt kohale tulnud laste vanusele ja jõule. Treeningpäeva läbiviijaid ja osalejaid tervitas ka Tallinna abilinnapea Betina Beškina.

Tallinna Lastekodu on Tallinna linna hallatav asutus, kus on kokku ligi 200 last. Tallinna Lastekodu pakub väikelaste turvakodu-, ema ja lapse turvakodu-, asendushooldus- ja järelhooldusteenust. Lisaks on ka puuetega laste hoiukodu teenus, teraapiakeskus ja tulemas on ka erihoolekandeteenus.

scroll to top