fbpx
Close

Zverev US Openil ei mängi, Djokovici osas puudub endiselt selgus

– Alexander Zverev / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma teine reket Alexander Zverev (Saksamaa) teatas, et tema paranemine hüppeliigese vigastusest ei ole toimunud loodetud ajaga ja seetõttu ta ei saa kaasa mängida US Openil.

Zverev vigastas hüppeliigest Prantsusmaa lahtiste poolfinaalis Rafael Nadali (Hispaania) vastu. Juba siis eeldati, et taastumiseks võib kuluda kolm kuud ehk septembri alguseni, aga tegelikkus oli isegi veel halvem. “Pärast uuringuid Saksamaal saime kinnituse, et hüppeliigese kõik kolm külgsidet on rebenenud. Seetõttu tuli minna lõikusele ja taastusravi algab alles nüüd,” teatas Zverev.

Nadal, kes jättis Wimbledoni pooleli kõhulihase venituse tõttu, on nüüd mänguvalmis, aga tema vorm küsimärk. Kuna hispaanlane Cincinnatis juba mängis, võib olla üsna kindel, et ta osaleb US Openil. Nadal kaotas Cincinnatis Borna Coricile (Horvaatia), kes hiljem turniiri võitis – seega ei saa maailma 3. reketi lüüasaamisest veel põhjapanevaid järeldusi teha.

Maailma praegune kuues, aga kauaaegne esireket Novak Djokovic, kes Wimbledoni punktide arvestamise korral oleks praegu teine, ei tea veel ikka, kas ta saab US Openil mängida. Serblane on teatanud, et ta treenib praegu selliselt, et oleks valmis slämmiturniiril mängima. Ebaselge on olukord põhjusel, et USA riik ja ka New Yorgi osariik, kus US Open peetakse, pole kinnitanud selgeid reegleid vaktsineerimata välismaalaste osas.

Viimastel andmetel saavad kõik vaktsineerimata isikud nüüd viisa olemasolul USA-sse siseneda, aga korraldajad ei ole veel oma seisukohta avaldanud. Eile teatati, et pealtvaatajailt enam ei nõuta US Openile sisenemiseks vaktsiinitõendit, mis justkui peaks tähendama, et sama ei nõuta ka mängijailt.

scroll to top