fbpx
Close

Katriin Saar võitis Rootsis ülipika mängu

Katriin Saar Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Ligi kolm tundi kestnud mängus, kus Katriin Saar kaotas kaks geimi ja kolm punkti rohkem, suutis ta siiski alistada Norrköpingi (Rootsi) ITF-i W15 turniiri avaringis Astrid Wanja Brune Olseni (Norra, WTA 1210.) 2:6, 7:6, 7:6.

Vaatamata ülipingelisele lõpule Brune Olsenil matšpalli siiski ei olnud ja viimast kaht setti kontrollis pigem Saar. Esimeses setis võitis Katriin vaid ühe oma pallingugeimi ja sellegi 0:40 kaotusseisult. Murdeid oli palju ka kahes viimases setis, kuid lõpuhetkedel pigem ees Saar.

Teises setis juhtis ta murdega kolm korda, aga vastane alati viigistas. Õnneks just siis, kui Saar jäi taha 4:5, võitis ta oma servi kindlalt ja murdis vastase seisuks 6:5, kuid andis ka neljandat korda (!) murde tagasi. Tie-break’is oli Katriin juhtiv pool alates seisust 2:3. Tal oli seisul 6:4 kasutada kaks settpalli, aga lõpuks võitis Saar tie-break’i 8:6. Kolmandas setis servis Katriin juba ise esimesena, aga oli siiski murdega taga 2:3 ja 3:4. Ent kordus eelmine sett, kuid seekord eestlanna alati viigistas ja läks seejärel ette 5:4 ja 6:5. Lõpuks tuli taas tie-break, kuid seekord juhtis Katriin kohe 3:0 ja võitis 7:2.

Vastane servis ettevaatlikult, ta ei löönud ühtki ässa ega teinud ühtki topeltviga ja sai esimest pallingut sisse 75%, ent ta teenis esimeselt servilt vaid 53% punktidest. Saar lõi ühe ässa ja tegi 12 topeltviga, kuid võitis samamoodi esimeselt servilt 53% punktidest. Ohtralt oli murdepalle ja mõlemad realiseerisid neid hästi: Saar 12st 8 ja Brune Olsen 18st 10.

Kuna Saare teise ringi vastane selgub alles homme, tuleb ta uuesti väljakule neljapäeval. Paarismängus eestlanna ei osale, ehkki ta on viimasel ajal olnud selles üsna edukas ja kokku on Katriinil juba kaks ITF-i tiitlit selles mänguliigis.

scroll to top