Wimbledoni naiste üksikmäng: seekord üllatajaid poolfinaali ei jõudnud

Angelique Kerberi õnnehetk. / Foto; Imago Images/Scanpix

Võib-olla on pikka aega alavormis püsinud 33-aastase Angelique Kerberi (Saksamaa, 25) pääs Wimbledoni turniiri poolfinaali pisut ootamatu, kuid ei saa ju üllatajaks nimetada turniiri 2018. aasta võitjat, kolmekordset slämmiturniiride tšempioni ja endist maailma esireketit.

Igatahes alistas Kerber teisipäevases veerandfinaalis veenvalt Karolina Muchova (Tšehhi, 19) ja nüüd on tema näol tegemist kuulsaima poolfinalistiga. Aga kindlasti mitte peafavoriidiga, sest on ju nelja hulka jõudnud ka maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia, 1) ja Arina Sabalenka (Valgevene, 2) ning samuti mõnda aega esireketi nimetust kandnud Karolina Pliškova (Tšehhi, 8). Seega on seltskond tunduvalt nimekam kui neli nädalat tagasi Roland Garrosis poolfinaali saanud nelik.

Kerber ütles, et naudib iga hetke tänavusel Wimbledoni turniiril. “Matš oli pingeline, ta (Muchova – toim) mängib tõesti hästi, eriti murul. Olen nii õnnelik uuesti poolfinaali jõudes. Mulle tähendab teie ees mängimine väga palju,” pöördus Kerber Wimbledoni fännide poole. “Muruväljakul mängin alati paremini. Olin nii põnevil, et sain siia tagasi pärast eelmise aasta koroonaviiruse pausi. Olen teinud viimastel kuudel tugevat tööd ja suudan taas mängida suure südamega, võideldes iga palli eest. See paik siin on imeline.”

Kuid Kerberi poolfinaalivastane on ikkagi väga tõsine. Ashleigh Barty alistas veerandfinaalis Ajla Tomljanovici (Austraalia) 6:1, 6:3 ning jahib teist slämmiturniiri tiitlit. Kuigi Barty võitis selle tiitli Pariisi liivaväljakutel (2019), ei ole ka edu Wimbledonis talle võõras, sest täpselt 10 aastat tagasi võitis ta siin juunioride slämmiturniiri. Barty sooritas tänases veerandfinaalis 23 äralööki Tomljanovici 5 vastu ja tegi ainult napilt rohkem lihtvigu (22 vs 20). Võib-olla siiski austraallanna serv polnud kõige veenvam, sest ta tegi 4 topeltviga (5 ässa kõrval) ja sai esimest pallingut sisse ainult 57%. Barty kaotas ka kaks oma servigeimi, aga võitis vastase 8st servigeimist 6. Kerber juhib omavahelistes mängudes Barty vastu 3:2, aga kõik need kohtumised peeti ajal (2017 jaanuar kuni 2019 jaanuar), mil sakslanna oli austraallannast edetabelis kõrgemal.

Suhteliselt ühepoolsed olid ka teised tänased mängud. Pliškova lõpetas üllataja Viktorija Golubici (Šveits) tee 6:2, 6:2 võiduga ja Sabalenka alistas Ons Jabeuri (Tuneesia) 6:4, 6:3. Sabalenka tundub nüüd olevat “punni maha saanud”, sest varem polnud ta slämmiturniiril kordagi pääsenud isegi veerandfinaali. Kui see samm sai astutud, oli tema poolfinaali pääs juba üsna veenev. “Minu ebaõnnestumine suure slämmi turniiridel on mitu korda päästnud mu tumded valla. Olin pärast iga slämmi enda peale pahane, et ei saanud pingest jagu. Ma juba kartsin, et ei jõua kunagi slämmiturniiri teisele nädalale. Töötasin selle probleemi kallal nii psühholoogi kui ka treeneriga. Nüüd olen väga õnnelik, et püsin endiselt turniiril ja võit on ka võimalik. Teen kõik eesmärgini jõudmiseks,” rääkis Sabalenka.