Hurkacz lülitas Medvedevi välja ja kohtub nüüd Federeriga

– Hubert Hurkacz / Foto: EPA/Scanpix

Ei tulnudki oodatud veerandfinaali 20-kordse slämmivõitja ja kaheksakordse Wimbledoni tšempioni Roger Federeri (Šveits, 6) ning maailma teise reketi Daniil Medvedevi (Venemaa) vahel, sest poolakas Hubert Hurkacz (14) arvas teisiti.

Medvedev pidanuks öö rahulikumalt magama, sest esmaspäeval oli mäng pooleli jäänud tema poolt vaadatuna seisul 6:2, 6:7, 6:3, 3:4. Ka neljanda seti kaotusseis poleks tohtinud venelast häirida, sest tal oli kasutada oma serv. Kuid tundus, et Medvedev jätkas mängu närviliselt ja kaotas kohe oma pallingugeimi ja neljanda seti. Hurkacz, kes enne kohtumist Medvedeviga polnud kaotanud ühtki oma servigeimi, oli kaks pallingut loovutanud juba esimeses setis ja selline fakt võinuks tema enesekindlust kõigutada. Aga mängu selles osas, mis peeti teisipäeval, oli poolakas taas oma servil kindel, Medvedev ei saanud enam ühtki murdepalli.

Peamine, millega Hurkacz Medvedevi lõpuks alistas, oli fakt, et otsustavas setis ei teinud ta üldse vigu. Mängu kokkuvõttes tegi Hurkacz 38 ja Medvedev 33 lihtviga (äralöögid 47:45 poolaka kasuks), aga viimases setis olid need numbrid vastavalt 1 (!) ja 12. Midagi ei lugenud lõpuks fakt, et punktidega jäi venelane peale 150:145.

“Daniil on tõesti uskumatu, tal on erakordsed oskused. Võita selline mäng on minu jaoks suur asi,” ütles Hurkacz. “Rääkisin pisut oma treeneri Craig Boyntoniga ja valmistusin mänguks koos füüsilise ettevalmistuse treeneriga, et teha neid asju, mis eile (esmaspäeval – toim) ei toiminud, natuke paremini. Täitsin ülesande hästi.”

Hurkaczil on nüüd muidugi ees veel suurem mäng, sest ta on jõudnud ringi võrra kaugemale ja kohtub tõelise legendiga. “Minu jaoks on lausa imeline mängida tema vastu veerandfinaali. Aga muidugi üritan anda endast parima, et mängu võita,” ütles Hurkacz, kes tänavu om võitnud Miami turniiri.