Vladimir Ivanov võitis Hiinas paarismängu!

– Vladimir Ivanov. / Foto: Toomas Kuum

Kahekuulise vahe järel teist korda võitis Vladimir Ivanov ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril paarismängu, kui sai täna Nanchangis (Hiina) esikoha koos venelase Jan Sabaniniga.

Mäletatavasti oli Ivanov võitnud ka juuli teisel poolel Pärnus, kus tema paariliseks oli teine venelane Maksim Ratnjuk.

Ivanov/Sabanin (2) alistasid finaalis esimesena asetatud India duo Anirudh Chandrasekar/Vijay Sundar N. Prasanth 6:4, 7:5. Sealjuures olid Ivanov/Sabanin teises setis 2:5 taga, aga siis tegid kaks servimurret ja võitsid kõik allesjäänud geimid. Ivanov/Sabanin kaotasid kokku kaks servigeimi, kuid üldiselt olid nende pallingu näitajad head: 7 ässa, 5 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 64, esimeselt pallingult võidetud punkte 86%. Vastased võitsid esimeselt pallingult ainult 59% punktidest.

Üksikmängus oli aga Ivanovi ja Sabanini saatus tänastes poolfinaalides erinev, üks võitis, teine kaotas. Kahjuks oli kaotajaks just Ivanov, kellel oli ka raske vastane – esimesena asetatud Makoto Ochi (Jaapani, ATP edetabeli 522.). Eesti tennisist alustas setivõiduga, kuid kaotas mängu 6:3, 4:6, 3:6.

Algul tundus, et jaapanlane ei saa Ivanovile üldse vastu, sest Eesti teise reketi eduseisul 4:0 oli Ochi võitnud vaid neli punkti. Siis sai jaapanlane ühe murde tagasi, aga setti enam ei päästnud. Teises setis oli Ochi ees 4:1, aga Ivanov viigistas 4:4. Kahjuks ei realiseerinud Ivanov seisul 4:5 kaht geimpalli ja lõpetas seti topeltveaga vastase teisel settpallil. Otsustavas setis murdis jaapanlane Ivanovi pallingu teises geimis ja see oligi ainus murre.

Ivanov lõi neli ässa ja tegi kolm topeltviga, kuid neist kaks halval ajal – nagu öeldud, teises setis settpallil ja kolmandas vastase otsustaval murdepallil. Esimene serv õnnestus Ivanovil 62-protsendiliselt ja ta võitis sellelt 80% punkte (Ochi vaid 65%), aga alt vedas teine serv, millelt eestlane teenis ainult 29% ja vastane 43% punktidest. Kuna Ivanov võitis märksa rohkem geime nulliga, siis vaatamata kaotusele jäi ta punktidega peale 92:90. Kuid Ochi mängis otsustavaid punkte paremini, natuke oli jaapanlasel etem ka murdepallide realiseerimine – 9st 4 ja Ivanovil 9st 3. Aga nagu öeldud, siis kaht murdepalli Ochi ju ei realiseerinud ise, ta sai need topeltvea abil.

Üksikmängu võitja selgitavad pühapäeval Ochi ja Sabanin.