Arina Sabalenka kaitses Wuhanis tiitlit

Arina Sabalenka võidukarjatus poolfinaalis, kui ta alistas Ashleigh Barty.
/ Foto: Sipa Press/Scanpix

Valgevenelanna Arina Sabalenka võitis viimase üheksa kuu jooksul esimese WTA turniiri, kui ta kaitses tiitlit Wuhani Premier 5 taseme võistlusel.

Täpselt aasta tagasi alistas Sabalenka Wuhani finaalis samuti asetamata tennisisti, kelleks tookord oli Anett Kontaveit. Nüüd tuli valgevenelannale vastu turniiri üllataja Alison Riske (või passi järgi pärast abiellumist Riske-Amritraj), keda Sabalenka võitis 6:3, 3:6, 6:1.

Eelmise aasta sügisel oli Sabalenka sedavõrd heas hoos, et temas nähti 2019. aasta uut slämmivõitjat. Kuid tänavu püsis Sabalenka pikalt alavormis. Ta võitis aasta algul Shenzheni turniiri (alistas finaalis samuti Riske), aga pärast esines tagasihoidlikult, eriti slämmiturniiridel, kus ta ainult Austraalias jõudis 3. ringi, mujal ei saanud 2. ringistki kaugemale. San Jose turniiri finaalipääs oli ainus hea tulemus.

Aga nüüd, kui Sabalenkat ähvardas TOP20 seast väljalangemine, võttis ta end uuesti kokku ja alistas Wuhanis kuus vastast, nende seas maailma esireketi Ashleigh Barty (Austraalia). Nii jõudis Sabalenka edetabelis tagasi täpselt samale kohale, kust ta oli turniiri alustanud ehk 14. kohale.

Esmakordselt Premier 5 turniiri finaali jõudnud Riske kerkis aga 29-aastaselt karjääri kõrgeimale, 24. kohale, mis tähendas, et ta tõrjus jooksvas edetabelis pügala võrra allapoole Kontaveidi. Pärast Wuhani turniiri lõppu ei ole see edetabel enam “jooksev”, vaid samasugune saab olema ka esmaspäeval. Niisiis leiame Eesti esireketi järgmisel nädalal 25. kohalt.