Halb üllatus: Kaia Kanepi kaotas Portugalis maailma 213. reketile

– Tennis / Foto: Pixabay

Kaia Kanepi võitles kaks tundi ja 14 minutit, aga jäi Caldas de Rainha (Portugal) ITF-i 60 000 dollari auhinnafondiga turniiri veerandfinaalis üllatuslikult alla Isabella Shinkovale (Bulgaaria, WTA 213.) 6:7, 6:3, 3:6.

Kaalukeeleks võis saada juba esimene sett, kus Kaial jäi kasutamata kokku kaheksa settpalli. Peamine oli see, et tal ei õnnestunud kuidagi võita vastase servigeimi, ehkki kasutada oli viis murdepalli. Neist kaks seisul 6:5, mis ühtlasi olid settpallid.

Et aga Kanepi suutis oma servi eriliste probleemideta (Shinikioval vaid üks murdepall) hoida, siis otsustati mäng tie-break’is. Seal juhtis Kanepi juba 6:3, aga lasi käest kõik kolm settpalli ja hiljem veel kolm seisudel 7:6, 9:8 ja 10:9. Kaks settpalli oli Kaial oma, ülejäänud vastase servil. Aga Shinikova võitis 12:10.

Vastupidiselt oli teises setis murdeid lausa hulgi. Kanepi oli kahe murdega ees 4:1 ja siis kestis vastastikku tõrjegeimide võitmine seti lõpuni seisul 6:3. Kokku seega kuus murret antud setis. Kolmandas setis alustas murdega Shinikova, ent Kaia tegi kaotatu tasa seisuks 2:2. Aga ta kaotas taas oma servigeimi ning enam tasakaalustada mängu ei suutnud.

Kanepi lõi ainult ühe ässa, kuid tegi ka vaid ühe topeltvea, Shinikova vastavalt 7 ja 6. Esimese servi numbrid olid Kanepil napilt halvemad, kuid teiselt servilt teenis ta rohkem punkte. Eks seda tähistas ka enam-vähem võrdne punktide arv – Shinikova jäi siin peale 111:110. Murdepalle realiseeris Kanepi lõpuks 15st 5 ja vastane 10st 5.