Vladimir Ivanov võitis esimese asetuse vastu seti, aga mõlemad eestlased langesid Helsingis välja

Vladimir Ivanov. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Vladimir Ivanov heitles võrdselt Helsingi ITF-i M15 turniiri avaringis esimesena asetatud Lucas Catarinaga (Monaco, ATP 349.), aga pidi vastu võtma kaotuse 5:7, 6:1, 2:6.

Selle kohtumise punktid olid täiesti võrdsed 84:84 ja Catarina võitis vaid ühe geimi rohkem. Kui vaadata kahe viimase seti numbreid, siis ilmselt otsustas kohtumise avaseti 12. geim, kus Catarina esimest korda murdis Ivanovi pallingu. Tõsi, Monaco mehel oli ka rohkem võimalusi – temal kuus ja Ivanovil kaks murdepalli esimeses setis. Ülejäänud kahes setis tehti juba alguses kaks murret ära ning seal ei tekkinud ühel ega teisel mingeid probleeme.

Kui arvestada, et Catarina lõi 9 ässa ja Ivanov mitte ühtki (mõlemal neli topeltviga), oli Eesti mängija pallivahetustes isegi edukam. Ta võitis ka esimeselt servil ässade puudumisest hoolimata natuke rohkem punkte (vastavalt 71 ja 70%). Murdepalle kasutasid mõlemad mehed 9st 3. Nii et täiesti võrdne mäng, aga Eesti tennisist lahkus paraku kaotajana.

Karl Kiur Saar jäi alla 19-aastasele prantslasele Lilian Marmousez’le 2:6, 4:6. Saarel õnnestus üks murre teise seti algul, aga ta oli juba enne loovutanud oma pallingu. Seega hoidis ta vaid võrdsust seisuni 4:4, kui kaotas servigeimi teist korda. Ka Saar kaotas ässadega 0:4, kuid tal oli märgatavalt kõrgem esimese servi õnnestumisprotsent – vastavalt 57 ja 44. Aga kuna teiselt servilt võitis Marmousez 60% punktidest (Saar vaid 28%), siis ei olnud prantslasel esimese servi kehva õnnestumise tõttu mingit muret.

Kuna paarismängus langesid Ivanov ja Saar juba teisipäeval välja, on turniir eestlaste jaohs läbi.