fbpx
Close

Vladimir Ivanov sai Antalyas neljanda võidu järjest, aga teises ringis ootab raske vastane

– Vladimir Ivanov / Foto: ETL/Igor Pissarev

Vladimir Ivanov on tõesti noorusliku särtsuga mängimas Antalyas, sest ei ole lihtne võita 34-aastaselt neli mängu järjest puhkepäevata.

Kvalifikatsioonis kolm võitu saanud Ivanov alistas kolmapäeval põhiturniiri esimeses ringis Adrian Mateo Bejenaru (Rumeenia) 6:3, 7:6. Natuke Ivanovil vedas, sest loosi tahtel tuli talle vastu teine kvalifikatsioonist edasipääseja, aga ilma ATP edetabelikohata 19-aastae mängija. Esimeses setis oli Ivanov 2:3 taga, aga tegi kaks murret ja võitis seti kindlalt. Teises setis jäi Ivanov ise murdega taha, aga võttis vastase servigeimi tagasi viimasel hetkel seisul 4:5. Tõeline thriller oli tie-break, kus kumbki pool ei pääsenud kordagi (välja arvatud lõppseis) kahe punktiga ette. Enne Eesti tennisisti 10:8 võitu oli tal kolm matšpalli ja vastasel üks settpall.

Bejenaru võitis küll ässad 8:2 ja sai ka esimest servi paremini sisse (59% vs 51%), aga Ivanov mängis esimese pallingu punkte väga hästi, võites neid 78%. Tõsi, ka Bejenaru ei jäänud 74 protsendiga palju maha, aga selgus, et just see väike vahe otsustaski.

Teises ringis on aga Ivanovi vastane kolmanda paigutusega Alexander Erler (Austria), kes asub maailma edetabelis 381. kohal. Kuid Ivanovi pluss on siin selles, et ta on võitnud Erleri vastu ainsa omavahelise mängu Kalmari (Rootsi) ITF-i turniiril 2019. aastal. Tõsi, väga napilt, alles otsustavas setis 7:6. Kui Ivanov võidaks Erleri, oleks tal võimalus kohtuda legendaarse Björn Borgi poja Leoga, kes aga peab selleks alistama kuuendana asetatud mehe.

scroll to top