Kolm Eesti noort pääses Airok Viljandi Openi poolfinaali

– Kiira Paškov / Foto: ETL

Lõpusirgele on jõudmas Tennis Europe U12 turniiri Airok Viljandi Open, kus on selgunud üksikmängude poolfinalistid.

Tavapäraselt U12 turniirile mängiti algul neljaliikmelistes alagruppides (vaid tüdrukute üks grupp oli kolmeliikmeline) ja kõik veerandfinaali pääsejad läbisid selle turniiri täiseduga, mingit omavahelise mängu või settide vahe abil edasipääsemist ei olnud. Alagrupivõitjateks osutusid kaks Eesti poissi ja viis tüdrukut, kes siis kõik mängisid kolmapäeval poolfinaale.

Kaks Eesti tüdrukut mängisid omavahel, aga ükejäänude viiest kohtumisest tuli Eestile kaks võitu – nii jõudsid poolfinaali kaks meie tüdrukut ja üks poiss.

Tüdrukute turniiril alistas Kiira Paškov Eleonora Roosi 6:4, 6:2 ja Nora Olivia Adamson Eva Katharina Suedmeyeri (Saksamaa) 6:1, 6:1. Kuna Paškov ja Adamson kohtuvad poolfinaalis onavahel, jõuab üks Eesti tüdruk finaali. Teisel tabelipoolel kaotas Mia Mihailov Ksenija Berzinale (Läti) 1:6, 2:6 ja Rebeka Rohumägi Lilly Beckerile (Saksamaa) 0:6, 1:6.

Poiste turniiril saatis veerandfinaalis edu Nikita Smirnovi, kes alistas Eriks Valeinise (Läti) 6:3, 7:5. Ken Ink kaotas pika nimega vastasele Andreas Philip Cort Malee Hansenile (Taani) 3:6, 3:6. Smirnov kohtubki poolfinaalis Hanseniga.

Märgime ära ka kõik Eesti mängijad, kes said alagrupis kaks võitu ehk siis jäid esimesena veerandfinaalist välja: tüdrukutest Liisa Marii Põhjala ja Karola Viherpuu ning poistest Andreas Kuum, Kaspar Jaani, Marat Tjumentsev, Konrad Punger, Luukas Raudkivi ja Hans Thomas Teiv.

Paarismängudes on peetud vaid üks ring ja esialgu sellest veel vara kirjutada.