fbpx
Close

Vladimir Ivanov kordas üheksanda meistritiitliga Toomas Leiuse saavutust

– Vladimir Ivanov võidukarikaga / Foto: Igor Pissarev/ETL

Vladimir Ivanov (1) tuli reede õhtul umbes pool tundi enne pimeda aja saabumist üheksandat korda Eesti meistriks üksikmängus, kui alistas finaalis Kenneth Raisma (2) 6:3, 4:6, 7:6, 6:4.

Üheksakordseks meistriks on varem tulnud vaid Toomas Leius, mistõttu on tegemist erakordse saavutusega. Nooremad mehed on viimastel aastatel hakanud Ivanovile vastu saama, aga võita pole teda kellelgi õnnestunud.

Tänases mängus tundis Ivanov end esimeses setis kindlalt, sest Raisma eeskäsi, mida tiitlikaitsja järjekindlalt ründas, ei toiminud. Teise seti algatuseks loovutas Raisma oma pallingugeimi, aga siis kõik muutus. Raisma muutus selgelt stabiilsemaks – kui tagakäsi ja tilkpall on tal teadagi tugev, siis nüüd paranesid ka serv ja eeskäsi. Raisma asus juhtima 5:1 ja kuigi Ivanov võitis seejärel kolm geimi, ta enam setti ei päästnud.

Kõige tasavägisem oli kolmas sett, kus initsiatiiv käis käest kätte. Kuid ühe hooga seda setti läbi mängida ei õnnestunud, sest vihmasadu tuli vahele. Õnneks oli sadu suhteliselt lühiajaline ja mitte paduvihm, mistõttu mäng jätkus kella 20.30 paiku ja nüüd võis loota, et pimeda peale ei jääda. Pärast pausi seisul 4:3 Ivanovi kasuks suutis Raisma murde tagasi võita ja juhtis tie-break’is 4:2, aga tegi mitu viga järjest ja kaotas 4:7.

– Kenneth Raisma andis Vladimir Ivanovile tõsises lahingu finaalis / Foto: Igor Pissarev/ETL

See sett võis olla ka otsustav, sest neljandas setis oli Ivanov oma pallingul väga kindel. Raisma püüdis temaga sammu pidada, aga seisul 4:5 servides tegi taas vea väga halval hetkel seisul 30:30. Kuigi noorem mees päästis veel esimese matšpalli, sai Ivamov uuesti ette ja teise võimaluse realiseeris.

“Esimene sett tuli kergelt, sest Kenneth mängis minu arust algul halvasti, võib-olla ainult neli või viis punkti ta minu servil üldse saigi,” kirjeldas kohtumist Ivanov. “Teises setis mu tähelepanu hajus veidi ja Kenneth hakkas ka paremini mängima, milleks ma võib-olla ei olnud kohe valmis. Tundus, et keerutava tuule tõttu muutusid tingimused selles setis halvemaks. Enesekindluse sain tagasi juba seti lõpus, kui hakkasin järele tulema, aga samas langes mu esimese servi protsent, mistõttu pallingut enam nii kindlalt hoida ei õnnestunud. Kenneth ründas mu teist servi üsna tulemuslikult. Eriti pärast vihmapausi hakkas Kenneth paremini lööma, aga neljandas setis hakkas mu serv uuesti välja tulema ja siis ta sai vist tõrjel ainult kaks punkti terve seti jooksul.”

Ivanov lisas, et taktikaliselt üritas ta pigem mängida Raisma eeskäe alla. “Kuid ainult see ei aita, sest Kenneth on alati olnud minu jaoks ebamugav vastane, seda juba ajast, mil ta oli 15-16-aastane. Tagakäsi on tal väga hea, kui pallid läksid sinna poolele liiga pehmelt, tuli kohe tugev rünnak. Ta laseb ka osavalt stoppi ja oskab mängurütmi vahetada. Ta loeb mängu väga hästi,” pajatas Ivanov.

Pärast seda, kui Ivanov 2017. aastal meistrivõistlustel ei osalenud, on ta neljal tšempionaadil järjest “maid jaganud” samade meestega, kes enamasti temast kümme või pisut rohkem aastat nooremad. Palusin Ivanovil hinnata, kuidas tuli tänavune tiitel võrreldes kolme eelmisega. Oli nüüd raskem, kergem või samasugune? “Arvan, et Eesti keskmine tase on vaikselt tõusma hakanud. Üllatada võivad juba Johannes Seeman või Siim Troost, aga muidugi ka Mattias Siimar või Robin Parts. Kunagi mäletan, et kuni finaalini läks kõik kergelt ja alles siis tuli õige võitlus, aga nüüd hakkavad rasked mängud juba veerandfinaalis pihta. Isegi esimeses ringis loositi vastaseks Oliver Ojakäär, kellega ma kõige vähem kokku minna soovisin. Järgmisel aastal on ta kindlasti veel tugevam ja tulemas on Mark Lajal, kelle mäng mulle juba eelmistel meistrivõistlustel meeldis. Temaga ka ei tahaks väga mängida,” muigas Ivanov.

– Võidukarika andis Vladimir Ivanovile üle Jürgen Zopp / Foto: Igor Pissarev/ETL

Lisame veel, et kolmekordseks meistriks Ivanov seekord ei tulnud, sest neljapäeval ei õnnestunud tal võita segapaarismängu koos Elena Malõgina. Teise mehena sai kolm medalit Karl Kiur Saar, kes võitis segapaarismängus (paariline Maileen Nuudi) ning tuli pronksile üksikmängus ja meespaarismängus (Alexander Georg Mändma).

2 Comments

  1. Võiksime olla täpsed – meeste üksikmängu! Toomas Leius tuli 23 korda Eesti NSV meistriks.

    1. Artikkel on pühendatud üksikmängu finaalile: … Vladimir Ivanov (1) tuli reede õhtul umbes pool tundi enne pimeda aja saabumist üheksandat korda Eesti meistriks üksikmängus… Ja üksikmängus ollakse esikohtade arvult ühel pulgal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

2 Comments
scroll to top