Vladimir Ivanov ja Mattias Siimar päästsid neli matšpalli ja jõudsid poolfinaali

– Johannes Seeman ja Siim Troost olid lähedal poolfinaali pääsemisele / Foto: Karmen Kärg

Pärnus peetaval Tallink Estonian Openil, mis on ka ITF-i M15 turniir, jõudsid Eesti meespaaridest poolfinaali Vladimir Ivanov ja Mattias Siimar (3).

Eesti paar tuli välja raskest seisust, sest vastased Charles Minc (Prantsusmaa) ja Lorenzo Rottoli (Itaalia) juhtisid juba 7:5, 2:0. Ka esimeses setis pidid eestlased päästma kaotusseisu, kuid jõudnud 2:5 pealt viigini 5:5 nad ikkagi kaotasid seti. Teises setis ei suutnud vastased samuti ühemurdelist edu hoida ja hoopis seisul 5:5 tegid Ivanov/Siimar otsustava murde. Järgnes matši tie-break, kus meie mehed jäid pärast 4:2 algedu taha 5:9. Vastastel oli järjest neli matšpalli, aga just nüüd mängisid eestlased laitmatult. Kõige raskem olikord tekkis siis, kui Ivanov pidi pooleldi upitades päästma lendpalli, aga ta suunas selle raskest olukorrast täpselt tahajoonele! Võit märgiti tulemusega 5:7, 7:5, 11:9.

Johannes Seeman ja Siim Troost, kes on Eestis ühe ITF-i turniiri võitnud, kohtusid veerandfinaalis Soome vendadepaariga Eero ja Iiro Vasa. Esimeses setis hoidsid mõlemad pooled servi üsna kindlalt, soomlased ei loovutanud seisuni 5:5 üheski pallingugeimis üle ühe punkti. Ometi tekkis Seeman/Troostil 11. geimis võimalus, kui vastased jäid servigeimis taha 0:40. Kuid neli murdepalli (seisul 40:40 on see mõlemapoolne geimpall) jäi kasutamata ja tie-break’is olid soomlased kindlamad – nad ei olnud kordagi kaotusseisus ja võitsid 7:4. Teises setis tehti algul vastastikused servimurded, kuid otsustav hetk saabus taas seisul 5:5. Nüüd servisid sel seisul eestlased, jäid taha 0:40, kuid soomlased kasutasid kohe esimese murdepalli ära. Vennad Vasad võitsid 7:6, 7:5.