Vladimir Ivanov ja Daniil Glinka kaotasid paarismängu matši tie-break’is

– Vladimir Ivanov / Foto: ETL

Et pealkiri poleks eksitav, ütleme kohe, et Vladimir Ivanov ja Daniil Glinka ei mänginud koos, aga mõlemal oli sarnane saatus, kui nad oma paarilsega kaotasid Peterburi 15-tuhandelisel ITF-i turniiril paarismängu avaringi kohtumise matši tie-break’i (kümne punktini) järel.

Ivanov mängis koos oma tuttava partneri Maksim Ratnjukiga (Venemaa), kellega koos on ta võitnud kaks ITF-i turniiri ja mõlemad Eestis. Kuid seekord oli Venemaa paar Aleksandr Binda/Matvei Minin neist parem 4:6, 7:5, 10:5. Draama seisnes aga selles, et teises setis olid Ivanov/Rantjuk ees 5:3 ja seisul 5:4 kasutada ka matšpall – tõsi, seda seisul 40:40, mis on geimi lõpetav punkt.

Matši tie-break’is tegid vastased spurdi seisult 1:2, minnes ette 5:2. Alla kahe punkti vahe enam ei vähenenud. Statistikas torkab aga silma fakt, et punkte (74:72) võitsid rohkem Ivanov/Ratnjuk. Vastastel oli natuke parem esimese servi õnnestumisprotsent (75 vs 68), kuid esimese servi punkte võitis Eesti/Venemaa paar 64%, kuid vastased 60%.

Glinka mängis samuti koos Venemaa tennisisti Savrijan Daniloviga ja nende vastased olid Sergei Pogosjan (Venemaa) ja Leonid Sheygenzikht (Bulgaaria). Erinevalt Ivanovi mängust olid vastased üle nii punktide kui ka geimidega, nad võitsid 6:1, 6:7, 10:4. Siin oli omakorda vastastel matšpall seisul 5:4, 40:40, kuid geim lõppes Glinka ja Danilovi kasuks, kes hiljem võitsid tie-break’i 7:2. Aga järgnenud matši tie-break oli täiesti vastupidine, kui vastased läksid seisult 2:2 tasapisi eest ära. Seisul 4:7 võisid Danilov/Glinka heietada veel lootusi, aga mäng lõppes Pogosjan/Sheygenzikhti kolme järjestikuse punktiga.