Maria Lota Kauli vastupanu rauges avaseti tie-break’is

Sharm El Sheikhi mererand, / Foto: Pixabay

Maria Lota Kaul avaldas Sharm El Sheikhi 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiri avaringis neljandana asetatud Paige Houriganile (Uus-Meremaa, WTA 458.) võrdset vastupanu 12 geimi, aga siis kaotas 6:7, 0:6.

Esimeses setis murdis vastane esmalt Kauli pallingu, aga eestlanna võttis selle tagasi ja oli alates seisult 3:3 geimiga ees, sest ta alustas servimist. Settpallini Kaul ei jõudnud, kuid seisul 6:5 oli neli korda tasamäng, aga geimpalli teenis alati vastane.

Pärast seda muutus mäng ootamatult ühepoolseks. Alates tie-break’ist, mille Hourigan võitis 7:1 kuni teise seti seisuni 4:0 võitis uus-meremaalanna 26st punktist 23. Kaks viimast geimi olid pikad, aga ka need langesid Hourigani saagiks ja nii tuli Kaulil vastu võtta nulliga setikaotus. Serv oli Kaulil kõigi näitajate poolest kehvem: ässad 1-3, topeltvead 6-3, esimese servi õnnestumisprotsent 54-67 ja esimeselt servilt võidetud punktid 47% vs 80%. Isegi võrdses avasetis võitis Hourigan esimeselt servilt 30% rohkem punkte kui Kaul, aga eestlanna oli siis parem teise servi punktide võitmises, mis kokkuvõttes lõppes viigiliselt (mõlemad 45%).