fbpx
Close

Vitamiinid ja toidulisandid meie elus

Tervisesportlane jooksmas / Foto: Pexels

Järjest rohkem koguvad populaarsust erinevad toidulisandid, ning neid kasutatakse väga erinevatel eesmärkidel. Mõned inimesed soovivad hoida enda kehas kõikide mineraalide ja vitamiinide taseme optimaalse, kuid mõned kasutavad seda ka sooritusvõime parandamiseks. Toidulisandite valik on viimastel aastatel oluliselt suurenenud ning järjest rohkem tuleb turule innovatiivseid tooteid. Olgugi, et vitamiinid ja toidulisandid on paljudel inimestel igapäevaselt kasutusel, ei tähenda see alati head. Võimalikult palju tuleks siiski enda keha varustada vitamiinidega toidu abil, sest nagu ka nimi ütleb, siis tegemist on toidulisanditega, mitte toiduga. Teie keha ei pruugi kõike korrektselt omaks võtta ning sellisel juhul võib tekkida puudujääk.

Milliseid vitamiine ja toidulisandeid kasutada

Kindlasti sõltub see suurel määral ka teie eesmärkidest ja vajadustest. Eestlaste jaoks on alati olnud suureks probleemiks D-vitamiini puudus, ning seda eriti talvisel ajal. Inimese keha saab D-vitamiini päikesest ning talvel on seda äärmiselt vähe – suvel üldiselt sellist probleemi ei ole. Mõistlik oleks alustada vitamiinide manustamisega orienteeruvalt oktoobrist, ning võite seda ka vastavalt vajadusele muuta. Iga inimese organism on erinev. Vitamiinid ja toidulisandid võiksid moodustada meie elust tähtsa osa, sest enda toitumise rikastamiseks on see kõige lihtsam viis. Kui hoiate oma kehas vajalike vitamiinide ja mineraalide taseme piisavalt kõrge, siis olete ka haigustele vähem vastuvõtlik ning üleüldiselt tugevam.

Sportlastele mõeldud vitamiinid ja toidulisandid

Sportlaste jaoks on äärmiselt oluline sooritusvõime parandamine ning paljud inimesed on valmis kõike tegema, et see suureneks kasvõi mõne protsendi ulatuses. Kindlasti ei räägi me antud juhul keelatud ainetest vaid hoopis lisanditest, mis on kõigile lubatud. Kiiremaks taastumiseks on näiteks saadaval magneesiumi pulbrid, mis aitavad teie kehal peale pikka trenni lõõgastuda. Kindlasti on olulisel kohal ka erinevad ergutid, mis suudavad teie keskendumisvõimet parandada ning muuta teid tähelepanelikumaks. Selliselt olete võistlustel oluliselt värskema tundega, ning pikkade treeningtundide kasulikkus pannakse maksimaalselt proovile. Enda keha eest hoolitsemine on äärmiselt oluline, eriti kui kurnate seda pidevalt raskete treeningutega.

scroll to top