Visa hiinlanna tekitas Kaia Kanepile probleeme, aga võit siiski tuli

Kaia Kanep. / Foto: Reuters/Scanpix

Ajal, mil vähemalt 99% eestlastest magas, alistas Kaia Kanepi Washingtoni turniiri teises ringis üle kahe ja poole tunni kestnud mängus Lin Zhu (Hiina, WTA 97.) 4:6, 6:4, 6:4.

Kindlasti ei olnud tegu Kaia praemate hulka kuuluva mänguga, aga peamine, et võit ikkagi tuli. Huvitaval kombel võitis hiinlanna, kelle serv polnud kaugeltki ohtlik, algul kaheksa pallingugeimi järjest, aga siis kaotas neli järjest ja nii pööre tuligi.

Zhu mängis tagajoonelt hoolikalt ja suunas palli hästi, aga tal ei olnud sellist teravust ja võimsust nagu Kaial. Kuid rohked eksimused ei lubanud eestlannal tagajoonelt piisavalt domineerida, seda eriti esimeses setis. Mänginud esimese geimi oma pallingul ebaõnnestunult, võis loota, et Kaia saab murde tagasi, aga tal ei olnud pikka aega isegi murdepalli, ehkki Zhu teine serv oli üsna kergesti rünnatav. Alles seisul 4:5 teenis Kaia esimese murdepalli, kuid Zhu mängis selle hästi ja võitis seti.

Teises setis paranes eelkõige Kaia esimese servi protsent (avasetis 46, teises 71) ja see võimaldas tal vähemalt oma pallingugeimides hinge tõmmata ja valmistuda vastase servi murdmiseks. Variante oli endiselt vähe, kuni lõpuks seisul 4:3 võitis Kaia vastase servi lausa nulliga. Kuid oma pallingul lasi ta seisul 40:15 käest kaks settpalli, eriti dramaatiline oli teine settpall, kus Kaial oli vaja võrgu eest sooritada üsna lihtne ründelöök, aga ta saatis palli auti. Kuid pärast oma servi kaotamist suutis Kaia uuesti murda ja ikkagi seti võita.

Nagu sissejuhatuses öeldud, võitis Kaia nüüd neli vastase servigeimi järjest, seega ka kolmanda seti kaks esimest. Kuna avageimis loovutas Kaia ise pallingu, juhtis ta 4:1. Sellel seisul võttis Zhu arstipausi, kuigi nähtavalt tal midagi viga ei olnud. Pärast pausi oli Kaia ootamatult loid ja kaotas kiiresti kolm geimi, nende seas ka ühe oma servi. Üldiselt oli Zhu hakanud kolmandas setis rohkem riskima, algul mängis ta ainult kindla peale ja vältis vigu. See taktika ikkagi lõpuni ei töötanud, sest Kaia sai jalad alla ja kui mõlemad hakkasid lööma kõvasti, oli Kaia mäng etem. Ta võitis kaks viimast geimi ja raske heitluse.

Kaia lõi 11 ässa ja tegi 3 topeltviga ning tema esimese servi õnnestumisprotsent 59 oli kokkuvõttes soliidne. Esimeselt servilt võitis Kaia 72 ja teiselt 42% punktidest, kuid vastane oli mõlemas veidi kehvem (66 ja 39%). Murdepallide realiseerimisega jäi Kaia pisut hätta (15st 5), aga lõpp hea, kõik hea.

Pealegi muutus kolmapäeval lihtsamaks ka Kaia edasine tabel. Nimelt langesid välja Jessica Pegula (USA, 1) ja Simona Halep (Rumeenia, 3), kes seisul 5:7, 0:2 andis loobumisvõidu Anna Kalinskajale (WTA 71.), kes ongi Kaia järgmine vastane. Ülejäänud mängijad samal tabelipoolel on Daria Saville (Austraalia, WTA 88.) ja Rebecca Marino (Kanada, 111.). Veerandfinaalid peetakse reedel.