Mark Lajal jõudis Monastiris kindlalt veerandfinaali

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal (4) alistas Monastiri ITF-i M15 turniiri teises ringis Kris van Wyki (LAV, ATP 1368.) 6:2, 6:2 ja jõudis veerandfinaali.

Lajal loovutas esimeses geimis oma pallingu, kuid edaspidi enam servigeime ei kaotanud ja murdis ise vastase servi viiel korral. Lajal lõi esimest servi sisse 67% ja võitis esimeselt pallingult 80% punktidest. Tavaliselt on see piisav, et oma servi hoida, aga seekord üks geim läks ikkagi ära.

Veerandfinaalis kohtub Lajal viiendana asetatud Arthur Bouquier’ga (Prantsusmaa), kellest Lajal on edetabelis natuke eespool (vastavalt 631. ja 698.). Omapärane on see, et Monastiris jõudsid veerandfinaali kõik (!) kaheksa asetatud mängijat.

Eilsest jäi teatamata, et Maileen Nuudi kaotas Eupeni W25 turniiri, kus ta murdis kvalifikatsioonist põhitabelisse, avaringis Arina Gabriela Vasilescule (Rumeenia) 5:7, 4:6.