fbpx
Close

Jastremska lendas Austraaliasse vaatamata ajutisele võistluskeelule

– Lennuk õhus / Foto: Pixabay

Nädal tagasi tuli pommuudis, et ukrainlanna Dajana Jastremska (WTA 29.) on vahele jäänud dopinguga võistlusvälisel (24. november) perioodil. Momendil pole veel ajutise karistuse pikkust määratud, kuid dopingusüüdistus on fakt.

Jastremskal on muidugi õigus dopinguga seotud otsuseid vaidlustada, ent praeguse info põhjal ta Austraalia lahtistel võistelda ei tohiks. Jastremska viimase võistluse ajal, mis toimus 9. novembril, võetud dopinguproov andis negatiivse tulemuse.

Vaatamata sellele lendas Jastremska ikkagi Melbourne’i. Selline info lekkis tänu Svetlana Kuznetsova (Venemaa, WTA 36.) lennukist postitatud videole instagramis, kus ka Jastremska vilksatab. Sama lennukiga lendasid Austraaliasse veel Angelique Kerber (Saksamaa, WTA 25.) ja Sorana Cirstea (Rumeenia, WTA 71.).

Jastremska tehtud avaldusest nähtub, et ta on otsustanud oma süütust tõestada. See on ka üks põhjusi, mis ta loodab ikkagi Austraalia lahtistel osaleda: “On leitud, et minu uriin sisaldab metaboliiti väga madalal tasemel. Arvestades kaks nädalat tagasi antud negatiivset proovi ja aine madalat kontsentratsiooni, anti mulle teaduslikku teavet selle kohta, et positiivne tulemus on võimalik mingisuguse saastumise tõttu. Lisaks teatati mulle, et seda ainet kasutavad mehed ravimina ja seda ei soovitata naistele kahjulike kõrvalmõjude tõttu.”

Ukraina Tennise Liidu reaktsioon: “Teave Dajana Jastremska positiivse dopingutesti kohta tuli nagu välk selgest taevast. Alaliit usaldab täielikult meie tennisisti ja on kindel, et ta ei rikkunud ühtegi reeglit.” Alaliidul olla nii kindel mängija puhtuse osas on ehk veidi ennatlik.

scroll to top